31.8.2003

Union banka bude dražit jednotlivá obchodní místa samostatně

OSTRAVA 31. srpna (ČTK) – Zkrachovalá Union banka (UB) bude prodávat své bývalé pobočky, expozitury a jednatelství jednotlivě a nikoli jako aktiva tvořící pobočkovou síť. ČTK to řekl mluvčí banky Robert Korselt. Termíny dražeb jednotlivých obchodních míst ale podle něj dosud nebyly stanoveny. UB má 91 poboček v českých městech a pět celních pracovišť na hraničních přechodech.

Podle Korselta zatím není jasné, zda půjdou do dražby všechny pobočky. Zhruba dvě třetiny z nich má totiž Union banka v nájmu. Zbytek budov patří bance, která je ale zatím prodávat nebude.

"Nyní budeme zjišťovat, zda prodej poboček povolí jejich vlastníci. Předpokládáme, že dražby budou asi do konce roku," dodal Korselt. Dražby by měla zorganizovat Ostravská aukční síň. Pobočky a celní pracoviště bude banka dražit včetně vybavení a nábytku. Korselt už dříve řekl, že obchodní místa banky nyní nevytvářejí žádné výnosy a naopak zatěžují konkurzní podstatu několika miliony měsíčně.

Konkurzní správkyně Michaela Huserová se podle Korselta rozhodla pro samostatný prodej kvůli podstatně menším právním rizikům zpochybnění procesu zpeněžování a jeho platnosti.

Union banka bude 9. září za vyvolávací cenu zhruba 19 milionů dražit akcie zlínského poskytovatele celních záruk CDZ. Dražba vozového parku banky se uskuteční 23. září.

Union banka zkrachovala před třemi měsíci, přičemž své pobočky zavřela kvůli nedostatku hotovosti již v únoru.

Zdroj: ČTK