Monthly Archives: Červen 2003

30.6.2003

Zpráva: Za pád UB zodpovídá její vedení, jsou ale i právní mezery

PRAHA 30. června (ČTK) – Za pád Union banky je zodpovědné její bývalé vedení, především představenstvo. Konstatuje to zpráva parlamentní komise pro bankovnictví o situaci v Union bance. Komise však zároveň připouští nedostatky v právním systému. Sněmovna by zprávu, kterou má ČTK k dispozici, měla projednávat ve středu. "Jednoznačnou odpovědnost za řízení banky, její finanční… Celý článek »

30.6.2003

Pozemky pod halou Sazky jdou do dražby

Praha – Loterijní společnost Sazka může definitivně přijít o pozemky pod víceúčelovou halou, kterou staví celkem za 6 miliard korun v pražských Vysočanech. Příští rok se v ní má odehrát mistrovství světa v ledním hokeji. Pozemky, které jsou pro stavbu klíčové a jsou dosud ve vlastnictví společnosti Quonex Real, půjdou zřejmě už během srpna do… Celý článek »

25.6.2003

Padlá Union banka vydraží luxusní limuzíny bývalých šéfů

OSTRAVA 25. června (ČTK) – Zkrachovalá Union banka se chystá vydražit 35 osobních automobilů, včetně luxusních vozů, které užíval bývalý management. Na dotaz ČTK to řekl šéf vnějších vztahů banky Robert Korselt. Dražba tuzemských vozidel se podle něj uskuteční v první polovině září, zahraniční vozy se budou nabízet kolem 15. září. Obě veřejné dražby zorganizuje… Celý článek »

23.6.2003

GROSSING URBANING PALASING

Hlavní téma Nové cesty k prosazení soukromých zájmů vedou přes resortní ministry LOBBING 2003 Kolem každého ministra je tak dva až pět „prodavačů a listonošů“. Je prý třeba vědět, kdo co umí, kde pomáhá, kde naopak působí kontraproduktivně. Pokud tací na ministerstvu nejsou, je třeba je vytvořit. Tak vysvětluje nejmenovaný český lobbista, jakou cestou prosazuje… Celý článek »

18.6.2003

První dražby Union banky provedou Merx a Ostravská aukční síň

OSTRAVA 18. června (ČTK) – První dvě dražby majetku zkrachovalé Union banky (UB) v likvidaci zorganizují pražská společnost Merx a Ostravská aukční síň. Na dotaz ČTK to dnes řekl tiskový mluvčí banky Josef Řeřicha. Merx bude dražit 98 procent akcií, který má banka ve zlínském poskytovateli celních záruk a.s. CDZ. Ostravská aukční síň vydraží vybraný… Celý článek »

18.6.2003

Union banka rozešle do konce června dopisy s výší pohledávek

OSTRAVA 18. června (ČTK) – Zkrachovalá Union banka rozešle do konce června věřitelům dopis, kde bude vyčíslena částka, kterou správce konkurzní podstaty eviduje jako pohledávku klienta za bankou. Konkurzní správkyně Union banky to oznámila inzerátem v některých novinách. Termín pro přihlášení pohledávky u Krajského soudu v Ostravě soudu mají klienti do čtvrtka 28. srpna. Dopisy… Celý článek »

18.6.2003

Union banka, a.s. „v likvidaci“, oznámila výsledky výběru dražebníků

OSTRAVA (18. června 2003) – Konkursní správkyně Union banky Ing. Michaela Huserová dnes oznámila výsledky výběrových řízení pro chystané dražby. „Hlavním kriteriem výběru byla výše odměny a náklady dražby,“ řekla Huserová. „Mezi členy výběrové komise byli i zaměstnanci Union banky, kteří dbali na správný průběh a dodržování pravidel při výběru. Vybíralo se z celkového počtu… Celý článek »