Monthly Archives: Listopad 2005

15.11.2005

Naději mají hlavně klienti Union banky

PRAHA (10. 11. 2005) – Největší naději na odškodnění mají lidé a instituce, kterým uvízly peníze v Union bance a také v Plzeňské bance. Vyplývá to ze včerejšího parlamentního jednání o zvýšením odškodnění pro klienty zkrachovalých bank. Proti jejich stoprocentnímu odškodnění do výše čtyř miliónů korun v klíčovém rozpočtovém výboru včera nebylo větších námitek. Rozhodnutí… Celý článek »

15.11.2005

Poslanci trvají na vyšší náhradě za pád bank

PRAHA (10. 11. 2005) – Půl roku před volbami do sněmovny se poslanci předhánějí nejen při snižování daní, ale i v zásluhách o vyšší náhrady pro klienty zkrachovalých bank. Ani odpor Ministerstva financí a ČNB asi nezabrání, aby lidé, kteří utrpěli škodu při pádu Union banky a Plzeňské banky, nedostali další dvě miliardy navíc. Klíčový… Celý článek »

15.11.2005

Nový majitel pohledávek za Invesmartem a Union Group vzejde ze tří investorů

OSTRAVA (15. 11. 2005) – Od včerejška mají uchazeči o pohledávky Union banky za společnostmi Invesmart a Union Group možnost seznámit se s dokumentací k nabízeným pohledávkám v tzv. dataroomech. O pohledávky projevilo předběžně zájem pět investorů, podmínky stanovené výběrovým řízením nakonec splnili tři z nich, kteří tak mají možnost účasti v dataroomech. Dva investoři… Celý článek »