Monthly Archives: Březen 2005

16.3.2005

Stanovisko Union banky k žalobě podané společností LOFT – Servis

Správkyně konkursní podstaty Union banky Ing. Michaela Huserová upozorňuje na chybné a zavádějící údaje, které se v některých médiích objevily k výběrovému řízení na prodej tzv. zbytkového portfolia pohledávek. Zprávy vychází z neověřených údajů o údajné existenci lukrativní nabídky na odkup pohledávek Union banky, a.s. „v likvidaci“. Nabídka měla být podle tvrzení advokátky pražské společnosti… Celý článek »

16.3.2005

Stanovisko Union banky ke kauze soudce Berky

V průběhu celého vyšetřování kauzy soudce Berky a v poslední době obzvlášť se v médiích objevuje konkurs na majetek Union banky jako příklad zmanipulovaného konkursu, a to bohužel bez dalších podrobností, které by jasně oddělily pokus o zmanipulování konkursu od současně probíhajícího konkursního řízení. Skutečnost je taková, že konkurs na majetek Union banky byl prohlášen… Celý článek »

14.3.2005

Union banka prodala v dražbě další část svého majetku

OSTRAVA (14. 3. 2005) – Dalších pět vozů našlo svého majitele při dražbě aut z majetku Union banky. Výnos dosáhl 890 tisíc korun, součet vyvolávacích cen byl přitom 620 tisíc korun. V dnešní dražbě nabídla správkyně konkursní podstaty Michaela Huserová auta, která se nepodařilo prodat v dražbě konané loni začátkem prosince, konkrétně jeden vůz značky… Celý článek »

8.3.2005

Stát nekoupí dluh Invesmartu

PRAHA (8. 3. 2005) – Stát odmítl návrh konkursní správkyně zkrachovalé Union banky na odkup dvou mnohamiliardových pohledávek za společnostmi Invesmart a Union Group. Šlo o první pokus o jejich prodej, který má prakticky završit zpeněžování zbylého majetku ostravské banky. Odkup pohledávek státem měl být podle Huserové pojistkou proti případné mezinárodní arbitráži s Invesmartem. V… Celý článek »

8.3.2005

Banky ušetří na pojištění vkladů

PRAHA (2. 3. 2005) – Tuzemské banky a stavební spořitelny mohou vylepšit své hospodaření. Od letošního roku se jim totiž snižují o polovinu povinné platby do Fondu pojištění vkladů. Jen letos by tak mohly celkem ušetřit až 1,3 miliardy korun. "Banky a stavební spořitelny měly zaplatit do konce ledna a odhadujeme, že celkem by se… Celý článek »

8.3.2005

Soud rozhodl, že Invesmart je dlužníkem Union banky

OSTRAVA (7. 3. 2005) – Ostravský soud rozhodl, že Invesmart je dlužníkem Union banky a má jí vrátit peníze z tzv. speciálních úvěrů. Invesmart se stal dlužníkem v listopadu 2002, kdy převzal právě speciální úvěry, které banka poskytla spřízněným firmám. Jako protihodnotu získal Invesmart akciové podíly Union banky a Union Group. Invesmart převzal takto 21… Celý článek »

8.3.2005

Nizozemský soud zamítl konkurz na dlužníka Union banky Invesmart

OSTRAVA (7. 3. 2005) – Soud v nizozemském Amsterodamu zamítl návrh na konkurz na společnost Invesmart, který loni v červenci podala zkrachovalá Union banka. Podle rozhodnutí ostravského soudu přitom Invesmart, který se stal většinovým vlastníkem Union banky před více než dvěma lety, je i jejím dlužníkem a má jí vrátit peníze z takzvaných speciálních úvěrů.… Celý článek »