Monthly Archives: Říjen 2005

25.10.2005

Nový návrh je dobrý pro lidi z Union banky

PRAHA (24. 10. 2005) – Poslanci mají před sebou nový návrh, který by mohl usnadnit přijetí novely zákona o bankách. Ta má ještě dodatečně odškodnit klienty zkrachovalé Union banky, Plzeňské banky a Kreditní banky Plzeň. Novelu by měli poslanci řešit za měsíc na příští schůzi. Miliardové náklady Klienti zmíněných peněžních ústavů dostali na rozdíl od… Celý článek »

25.10.2005

Union banka vyhlásila nový tendr na své největší pohledávky

OSTRAVA (21. 10. 2005) – Zkrachovalá Union banka dnes vyhlásila nové veřejné výběrové řízení na prodej pohledávek za svými největšími věřiteli, kterými jsou společnosti Invesmart a Union Group. Jediným kritériem postoupení pohledávek v celkové hodnotě zhruba 3,5 miliardy korun je výše navrhované ceny. Nabídky banka přijímá do 2. prosince. Vyplývá to z inzerátu zveřejněného v… Celý článek »

21.10.2005

Union banka nabízí pohledávky za největšími dlužníky a movitý majetek z poboček

OSTRAVA (21. 10. 2005) – Veřejná výběrová řízení na prodej pohledávek za společnostmi Invesmart B.V. a Union Group vyhlásil dnes správce konkursní podstaty Union banky Lukáš Raida. Jde o největší dlužníky zkrachovalé banky, Invesmart dluží na jistinách zhruba 2,5 miliardy korun a Union Group miliardu. Vzhledem k charakteru pohledávek nelze čekat významný výtěžek, který by… Celý článek »

17.10.2005

UB znovu nabídne k prodeji pohledávky za největšími dlužníky

OSTRAVA (13. 10. 2005) – Zkrachovalá Union banka (UB) znovu nabídne k prodeji pohledávky za svými největšími věřiteli, kterými jsou společnosti Invesmart a Union Group. Věřitelský výbor banky ve středu souhlasil s tím, že na prodej těchto pohledávek bude vypsáno nové výběrové řízení, řekl dnes ČTK mluvčí UB Oldřich Babický.Nabídky na koupi pohledávek za čtyři… Celý článek »

13.10.2005

Pohledávky za Invesmartem a Union Group budou znovu nabídnuty k prodeji

OSTRAVA (13. 10. 2005) – Věřitelský výbor Union banky souhlasil s vyhlášením nového výběrového řízení na prodej pohledávek za největšími dlužníky banky, společnostmi Invesmart BV a Union Group. Pohledávky již byly jednou k prodeji nabídnuty, ale po odvolání bývalé správkyně konkursní podstaty se na srpnovém zasedání věřitelského výboru dohodl nový správce Lukáš Raida se zástupci… Celý článek »