Archiv rubriky: Stanoviska

31.5.2006

Stanovisko správce konkursní podstaty k prodeji pohledávek za společností SIGMA GROUP

V reakci na stanovisko představenstva SIGMA GROUP, a.s., které bylo publikované ve sdělovacích prostředcích, správce konkursní podstaty Union banky (SKP UB) konstatuje, že bylo publikováno v době probíhajícího výběrového řízení na prodej balíčku pohledávek, jehož součástí jsou právě i pohledávky za společností SIGMA GROUP. Pokud se představenstvo SIGMY odvolává na judikát Nejvyššího soudu z ledna… Celý článek »

5.9.2005

Informace pro věřitele Union banky, a. s. „v likvidaci“

Vážení věřitelé, usnesením Krajského soudu v Ostravě jsem byl 19. srpna 2005 ustaven správcem konkursní podstaty Union banky, a. s. „v likvidaci“. V konkursním řízení tedy došlo ke změně osoby správce konkursní podstaty, pro Vás jako věřitele výměna správce neznamená, že byste museli svoji již přihlášenou pohledávku opět přihlašovat. Složení věřitelského výboru, jehož členové mají… Celý článek »

11.8.2005

Stanovisko předsedy věřitelského výboru k rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci

Neztotožňuji se jak s výrokem, tak s odůvodněním usnesení Vrchního soudu v Olomouci, na základě kterého byla SKP Michaela Huserová zproštěna funkce. Je jí kladeno za vinu údajné pochybení, které podle mého názoru nemělo a nemá žádný vliv na průběh konkursu. Naopak hodnotím práci správkyně Huserové jako příkladnou a vysoce precizní, o čemž svědčí hmatatelné… Celý článek »

10.8.2005

Stanovisko k rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci

Konkursní správkyně Union banky Michaela Huserová využije všechny dostupné opravné prostředky proti rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci o svém odvolání z funkce. Ve svém postupu při vedení konkursu nespatřuje pochybení a proti rozhodnutí olomouckého vrchního soudu podá dovolání k Nejvyššímu soudu a rovněž ústavní stížnost. Proti usnesení vrchního soudu v tuto chvíli stojí právní názor… Celý článek »

29.7.2005

Stanovisko Union banky k aktivitám Romana Světlého

Výsledkem žaloby na ochranu osobnosti, kterou podala správkyně konkursní podstaty (SKP) Union banky Ing. Michaela Huserová v souvislosti s aktivitami Romana Světlého je, že Krajský soud v Ostravě mu nařídil, aby se omluvil SKP a věřitelům, jež oslovil dopisem s nepravdivými údaji o průběhu konkursního řízení. Roman Světlý, který zastupuje věřitelku Union banky paní Urbánkovou… Celý článek »

21.7.2005

Stanovisko Union banky k podání návrhu na konkurs společnosti Sigma Group

Union banka podala návrh na konkurs společnosti Sigma Group, která je po Invesmartu a Union Group v pořadí třetím největším dlužníkem. Zároveň je Sigma Group už jedním z posledních dlužníků Union banky. Aktuální výše dluhu přesahuje vysoko hranici sta miliónů korun. Návrh byl podán 20. června po marných pokusech pohledávku vymoci. Pohledávky se staly splatnými… Celý článek »

16.3.2005

Stanovisko Union banky k žalobě podané společností LOFT – Servis

Správkyně konkursní podstaty Union banky Ing. Michaela Huserová upozorňuje na chybné a zavádějící údaje, které se v některých médiích objevily k výběrovému řízení na prodej tzv. zbytkového portfolia pohledávek. Zprávy vychází z neověřených údajů o údajné existenci lukrativní nabídky na odkup pohledávek Union banky, a.s. „v likvidaci“. Nabídka měla být podle tvrzení advokátky pražské společnosti… Celý článek »

16.3.2005

Stanovisko Union banky ke kauze soudce Berky

V průběhu celého vyšetřování kauzy soudce Berky a v poslední době obzvlášť se v médiích objevuje konkurs na majetek Union banky jako příklad zmanipulovaného konkursu, a to bohužel bez dalších podrobností, které by jasně oddělily pokus o zmanipulování konkursu od současně probíhajícího konkursního řízení. Skutečnost je taková, že konkurs na majetek Union banky byl prohlášen… Celý článek »

11.6.2004

Stanovisko Union banky k prodeji souboru 24 nemovitostí

V době prohlášení konkursu (29. května 2003) měla Union banka síť celkem 91 poboček, z toho 24 poboček bylo v nemovitostech stoprocentně vlastněných bankou. Po neúspěšném pokusu prodat pobočkovou síť jako funkční celek (přes prvotní zájem bankovních institucí nakonec ve veřejné obchodní soutěži nikdo nepodal nabídku), rozhodla správkyně konkursní podstaty Ing. Michaela Huserová jednak o… Celý článek »

11.6.2004

Stanovisko Union banky k dopisům zaslaným věřitelům na hlavičkovém papíře KEPS

Správkyně konkursní podstaty Union banky, a. s. „v likvidaci“, Ing. Michaela Huserová podala Krajskému státnímu zastupitelství v Ostravě trestní oznámení na konkrétní osobu, která rozeslala věřitelům dopisy s nepravdivými a zavádějícími údaji vytrženými z kontextu. Podle právního stanoviska dopisy uvádějí v omyl část věřitelů banky, usilují o změnu způsobu řízení konkursu Union banky a rovněž… Celý článek »