Monthly Archives: Květen 2004

28.5.2004

Rok po prohlášení konkursu má Union banka na účtech téměř pět miliard korun

OSTRAVA (28. května 2004) – Konkurs ostravské Union banky, který byl na její majetek prohlášen 29. května loňského roku Krajským soudem v Ostravě, pokračuje rychle a na účtech má nyní banka hotovost v objemu bezmála pět miliard korun. Konkursní správkyně Michaela Huserová proto již dnes může tvrdit, že výtěžnost konkursu přesáhne 30 procent, což je… Celý článek »

28.5.2004

Věřitelé Union banky možná dostanou část peněz do roka

OSTRAVA 28. května (ČTK) – Věřitelé zkrachovalé Union banky by mohli část svých peněz dostat do roka. ČTK to dnes řekla konkurzní správkyně Michaela Huserová. Rok od prohlášení konkurzu má banka na účtech hotovost téměř pět miliard korun. To podle správkyně zaručuje, že výtěžnost konkurzu přesáhne 30 procent. Union banka eviduje téměř 76.000 přihlášek věřitelů… Celý článek »

17.5.2004

Prodej korporátních pohledávek Union banky pokračuje druhou soutěží

OSTRAVA (17. května 2004) – V pořadí druhou veřejnou obchodní soutěž na prodej balíku obtížně vymáhatelných pohledávek za podnikatelskými subjekty vyhlásila dnes správkyně konkursní podstaty Union banky Michaela Huserová. V právě zveřejněné soutěži nabízí zájemcům celkem 123 pohledávek, jejichž nesplacené jistiny dosahují 1,659 mld. korun. Počet dlužníků je 91. Správkyně Huserová navrhla věřitelskému výboru prodej… Celý článek »

14.5.2004

Banka prodá dluhy drobných klientů

Zkrachovalá Union banka se zbaví dluhů, které u ní nechali drobní klienti. Pohledávky, jež vznikly z nesplacených spotřebitelských úvěrů a přečerpaných účtů drobných střadatelů, banka prodá. „Jejich správa a vymáhání je příliš nákladné,“ vysvětluje konkurzní správkyně Michaela Huserová. Když banka upadla loni do konkurzu, evidovala přes šestnáct tisíc drobných pohledávek za 350 milionů korun. Z… Celý článek »

12.5.2004

Union banka prodá balík pohledávek za drobnými klienty

OSTRAVA (12. května 2004) – Členové věřitelského výboru Union banky na svém včerejším jednání vyslovili souhlas s prodejem nepodnikatelského úvěrového portfolia (drobní klienti). Jde o pohledávky banky z poskytnutých spotřebitelských úvěrů fyzickým osobám a o pohledávky ze záporných zůstatků na účtech, a to jak povolených, tak i těch nepovolených, které vznikly například výběrem z bankomatu.… Celý článek »

6.5.2004

UB má na účtech 4,7 miliardy

Hotovost na účtech zkrachovalé Union banky (UB) dosáhla zrhuba 4,7 miliardy korun. Oznámil to její mluvčí Oldřich Babický. Konkursní správkyně UB Michaela Huserová už dříve oznámila, že výnos z konkursu by měl přesáhnout 30 procent. "Významnou hotovost přinesla poprvé také realizace zástavy cenných papírů. UB měla přes 114 tisíc kusů akcií společnosti ISPAT Nová huť… Celý článek »

5.5.2004

Union bance vzrostla hotovost díky realizaci zástavy akcií ISPAT Nová huť

Ostrava (5. května 2004) – Hotovost na účtech zkrachovalé Union banky vzrostla na téměř 4,7 miliardy korun. Kromě pokračujícího intenzivního vymáhání pohledávek, zpeněžování majetku a aktivní správy úvěrového portfolia přinesla významnou hotovost i realizace zástavy cenných papírů, což se stalo během probíhajícího konkursu poprvé. Union banka měla přes 114 tisíc kusů akcií společnosti ISPAT Nová… Celý článek »

3.5.2004

Union banka dnes začala prodávat své problémové pohledávky

OSTRAVA 3. května (ČTK) – Zkrachovalá Union banka dnes vyhlásila veřejnou obchodní soutěž na prodej prvního balíku firemních pohledávek, které jsou v portfoliu banky vedené jako neuhrazené a problémové. Banka o tom informovala inzerátem v Hospodářských novinách a Mladé Frontě Dnes. Návrhy na odkup první části dluhů přijímá konkurzní správkyně Michaela Huserová do 28. května.… Celý článek »

3.5.2004

Union banka zahajuje prodej obtížně vymahatelných pohledávek

OSTRAVA (3. května 2004) – Konkursní správkyně zkrachovalé Union banky dnes oznámila, že banka startuje prodej pohledávek, které jsou v jejím portfoliu po zhruba roce intenzivního vymáhání vedeny stále jako neuhrazené a tedy problémové. Prostřednictvím inzerce v tisku dnes proto konkursní správa ostravské banky vyzvala zájemce, aby se přihlásili do veřejné obchodní soutěže na odkup… Celý článek »