Monthly Archives: Říjen 2003

30.10.2003

Petici poškozených klientů UB řeší komise pro bankovnictví

OSTRAVA 30. října (ČTK) – Petici, kterou postižení klienti zkrachovalé Union banky koncem dubna předali petičnímu výboru Poslanecké sněmovny, byla postoupena k přímému vyřízení Stálé komisi PS pro bankovnictví. Vyplývá to z dopisu, který dnes ČTK zaslal Miroslav Jerije ze Sdružení postižených klientů banky. Klienti v petici požadují odškodnění až do čtyř milionů korun, jako… Celý článek »

30.10.2003

Union banka prodá nájemní smlouvy a vybavení asi 20 poboček

OSTRAVA 30. října (ČTK) – Zkrachovalá Union banka (UB) začne prodávat nájemní smlouvy a kancelářské vybavení asi 20 poboček. Celkem jich měla 91. Na prodej chce UB příští týden vypsat veřejnou obchodní soutěž. Na svém více než čtyřhodinovém jednání o tom dnes rozhodl věřitelský výbor UB, řekl ČTK mluvčí banky Robert Korselt. Užívací práva a… Celý článek »

27.10.2003

Catalfamo se přijel zeptat, zda se s ním ČR nevyrovná

Aniž by byl ochoten prezentovat české straně argumenty pro své požadavky, přijel v pátek jednat o případném ukončení sporu s Českou republikou šéf Invesmartu Paolo Catalfamo. Invesmart zahájil arbitráž vůči ČR kvůli své investici do Union Group, ovládající Union banku. Ta se nyní po odebrání bankovní licence nachází v konkursu a likvidaci. Invesmart odmítl celý… Celý článek »

24.10.2003

Invesmart se s ČR nedohodl, jak se vyhnout arbitráži kvůli UB

PRAHA 24. října (ČTK) – Majoritní akcionář společnosti Invesmart Paolo Catalfamo se na dnešní schůzce se zástupci ministerstva financí a České národní banky nedohodl na tom, jak ukončit spor s českou stranou ohledně zkrachovalé Union banky bez arbitráží. Invesmart zahájil arbitráž kvůli pádu Union banky, kterou vlastní. ČTK to dnes sdělil Catalfamův mluvčí Michal Donath.… Celý článek »

21.10.2003

Správkyně: Konkurz banky je obrovská zkušenost

Ostrava – Michaela Huserová, správkyně konkurzní podstaty v Union bance, má za sebou prvních sto pracovních dní. Křehká pětatřicetiletá ekonomka měla za sebou před příchodem do Union banky zkušenosti z řízení podniků a z několika menších konkurzů. S Union bankou dostala pořádné sousto: jde o vůbec největší konkurz v Česku. A také o konkurz velmi… Celý článek »

20.10.2003

Stanovisko Union banky k prodeji akciového podílu CDZ Zlín

Union banka vlastnila ke dni prohlášení konkursu na její majetek (29. května 2003) celkem 19 525 akcií společnosti CDZ Zlín, což představovalo 97,62procentní podíl na základním kapitálu firmy. Při prodeji akcií společnosti CDZ Zlín volila konkursní správa rychlý postup vzhledem k hrozícímu riziku znehodnocení tohoto podílu. Akciová společnost CDZ Zlín podniká v oblasti celních záruk.… Celý článek »

20.10.2003

V kauze UB je 39 trestních oznámení, nikdo zatím není stíhán

OSTRAVA/PRAHA 20. října (ČTK) – Útvar odhalování korupce a finanční kriminality prošetřuje 39 trestních oznámení na management a statutární orgány a činnost akcionářů zkrachovalé Union banky (UB). Dosud však nebylo zahájeno žádné trestní stíhání. ČTK to dnes řekla Lucie Uhlířová z tiskového oddělení policejního prezidia. UB zbankrotovala koncem května a uvízly v ní vklady 130.000… Celý článek »

16.10.2003

Union banka řeší podvod se směnkami

OSTRAVA – Konkursní správkyně Union banky (UB) Michaela Huserová podala trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli podezřelým transakcím se směnkami, které zajišťovaly pohledávky z úvěrových smluv a souvisejí s úvěrovým případem společnosti Comsug. Jde už o třetí trestní oznámení, které Huserová v případě UB podala. "Je zde řada okolností vzbuzujících zásadní pochybnosti o povaze směnečných… Celý článek »

15.10.2003

Policie si žádá informace z Union banky

OSTRAVA (15. října 2003) – Od prohlášení konkursu na Union banku, tedy od 29. května tohoto roku, obdržela Union banka 148 výzev, žádostí a dožádání od různých orgánů činných v trestním řízení. „Většina těchto žádostí obsahuje řadu dalších dílčích úkolů, někdy i padesát,“ sdělil Martin Uher, který je hlavním garantem centralizace písemností v Union bance.… Celý článek »

15.10.2003

Podivné transakce se směnkami

OSTRAVA (15. října 2003) – V souvislosti s úvěrovým případem společnosti Comsug zjistila správkyně konkursní podstaty Union banky podezřelé transakce se směnkami, které zajišťovaly pohledávky z úvěrových smluv. „Je zde řada okolností vzbuzujících zásadní pochybnosti o povaze směnečných transakcí,“ sdělila Michaela Huserová, která dále uvedla: „Jsem přesvědčena, že organizovaný postup zatím neznámých osob proti Union… Celý článek »