Monthly Archives: Leden 2006

30.1.2006

Union banka prodala miliardové pohledávky

OSTRAVA (18. 1. 2006) – Novým majitelem pohledávek za největšími dlužníky se tak stala společnost Braddock Finance & Capital Ltd. „V majetku banky tak již nebudou nadále figurovat tyto rizikové, málo bonitní a dlouho nehrazené pohledávky. Za Invesmartem jich bylo celkem jedenadvacet v celkové výši jistin 2,5 miliardy korun. Za společností Union Group evidovala Union… Celý článek »

18.1.2006

Union banka předala dokumentaci k pohledávkám za Invesmartem a Union Group

OSTRAVA (17. 1. 2006) – Union banka předala v minulých dnech dokumentaci k pohledávkám za společnostmi Invesmart a Union Group. Pohledávky za největšími dlužníky zkrachovalé banky tak mají definitivně nového majitele, kterým je společnost Braddock Finance & Capital Ltd. V majetku Union banky tak již nebudou nadále figurovat tyto rizikové, málo bonitní a dlouho nehrazené… Celý článek »

9.1.2006

ČSSD a lidovci odmítli odškodnění vkladů

PRAHA (22. 12. 2005) – Jen dvě tři minuty se klienti zkrachovalé Kreditní banky Plzeň, Plzeňské banky, Union banky a také lidé, kteří o peníze přišli v kampeličkách, mohli včera radovat: právě tak dlouho se zdálo, že jim poslanci přiznali nároky na stoprocentní odškodnění až do výše čtyř miliónů korun. Novela zákona o bankách nejdříve… Celý článek »

9.1.2006

Klienti zkrachovalých bank víc peněz nedostanou

PRAHA (22. 12. 2005) – Poprvé v historii sněmovna odmítla speciální náhrady pro klienty zkrachovalých bank. Poslanci navrhli vyplatit zákazníkům Kreditní banky Plzeň, Plzeňské banky a Union banky plnou výši jejich vkladů, a to až do čtyř miliónů korun. (Podle zákona mají jinak klienti nárok na výplatu do 750 tisíc.) K přijetí zákona scházel jeden… Celý článek »

9.1.2006

Sněmovna neschválila další odškodnění klientů zkrachovalých bank

PRAHA (21. 12. 2005) – Poslanecká sněmovna dnes neschválila poslanecký návrh, podle kterého měli být odškodněni zákazníci zkrachovalé Union banky, Plzeňské banky a Kreditní banky Plzeň. Podle návrhu měli klienti dostat odškodnění až do čtyř milionů korun. Poslanci chtěli novelou zákona o bankách docílit toho, aby klienti uvedených zkrachovalých peněžních ústavů dostali stejné odškodnění jako… Celý článek »

9.1.2006

Soud potvrdil, že Sigma Group dluží bance přes sto milionů

OSTRAVA (20. 12. 2005) – Okresní soud v Olomouci rozhodl, že lutínská společnost Sigma Group je dlužníkem zkrachovalé Union banky (UB) amá zaplatit přes 52 milionů korun nesplacené jistiny úvěru a k tomu ještě řádné a sankční úroky. Celkové závazky této firmy vůči zkrachovalé bance přesahují stomilionovou hranici. Sigma Group je tak největším dlužníkem UB,… Celý článek »

9.1.2006

UB: Soud potvrdil, že Sigma Group nám dluží přes sto milionů Kč

OSTRAVA (19. 12. 2005) – Okresní soud v Olomouci rozhodl, že společnost Sigma Group je dlužníkem zkrachovalé Union banky (UB) a má zaplatit přes 52 milionů korun nesplacené jistiny úvěru a k tomu ještě řádné a sankční úroky. Celkové závazky této firmy vůči zkrachovalé bance přesahují stomilionovou hranici. Sigma Group je tak největším dlužníkem UB,… Celý článek »

2.1.2006

Union banka poskytuje součinnost německému soudu

OSTRAVA (29. 12. 2005) – Union banka poskytuje součinnost německému soudu v Coburgu v procesu s pokusem o finanční podvod. Soud se týká případu z roku 1995, kdy německý občan založil v tehdejší Ekoagrobance, kterou později převzala Union banka, termínovaný vklad na tři měsíce na sumu ve stovkách miliónů korun. Ke vložení peněz však nikdy… Celý článek »