Monthly Archives: Červenec 2005

29.7.2005

Stanovisko Union banky k aktivitám Romana Světlého

Výsledkem žaloby na ochranu osobnosti, kterou podala správkyně konkursní podstaty (SKP) Union banky Ing. Michaela Huserová v souvislosti s aktivitami Romana Světlého je, že Krajský soud v Ostravě mu nařídil, aby se omluvil SKP a věřitelům, jež oslovil dopisem s nepravdivými údaji o průběhu konkursního řízení. Roman Světlý, který zastupuje věřitelku Union banky paní Urbánkovou… Celý článek »

29.7.2005

Union banka prodává miliardové dluhy Invesmartu

PRAHA (15. 7. 2005) – Konkursní správkyně zkrachovalé Union banky Michaela Huserová se rozhodla prodat dvě mnohamiliardové pohledávky za společnostmi Invesmart a Union Group ve veřejných výběrových řízeních. Podle interní evidence Union banky je hodnota pohledávky za Invesmartem 2,5 miliardy korun, pohledávka za Union Group přesahuje 965 miliónů korun. Prodej těchto dluhů je přitom jedním… Celý článek »

29.7.2005

Union banka posílá do konkurzu svého dlužníka Sigmu Group

OSTRAVA (11. 7. 2005) – Zkrachovalá Union banka (UB) chce konkurz svého údajně třetího největšího dlužníka, lutínské firmy Sigma Group. Návrh na konkurz této společnosti podala banka už 20. června, zjistila ČTK u ostravského krajského soudu. Sigma Group ale návrh na konkurz důrazně odmítla a obrátila se na policii, aby prošetřila, zda Union banka svým… Celý článek »

29.7.2005

Žaluje miliardy

OSTRAVA/PRAHA (4. 7. 2005) – Správkyně konkurzní podstaty Union banky Michaela Huserová zažalovala zbývající pohledávky za Invesmartem. Je to další krok ve snaze vymoci pohledávky za tímto bývalým vlastníkem banky a zároveň největším dlužníkem, jehož závazek dosahuje 3,4 miliardy korun. Union banka již zažalovala loni v létě některé vybrané pohledávky za Invesmartem, aby soud rozhodl,… Celý článek »

29.7.2005

Klientům zkrachovalých bank vzrostla šance na odškodnění

PRAHA (28. 6. 2005) – Klienty zkrachovalé Union banky, Plzeňské banky a Kreditní banky Plzeň mají po dnešku reálnou šanci, že dostanou další odškodnění. Sněmovna totiž do druhého čtení propustila novelu, která chce odstranit nerovnosti při odškodňování klientů zkrachovalých bank. Právě klienti uvedených bank dostali méně než klienti ostatních padlých bank. Proti přijetí zákona se… Celý článek »

29.7.2005

Padlá Union banka zažalovala zbývající pohledávky za Invesmartem

OSTRAVA (27. 6, 2005) – Zkrachovalá Union banka (UB) zažalovala u ostravského krajského soudu zbývající pohledávky, které má za svým největším dlužníkem – holandskou společností Invesmart. ČTK to řekl mluvčí banky Oldřich Babický. Invesmart podle něj bance celkem dluží 3,39 miliardy korun. První část pohledávek za Invesmartem banka soudně vymáhá už od loňského léta, kdy… Celý článek »

29.7.2005

Sigma Group chce spory s Union bankou urovnat bez soudu

OSTRAVA/LUTÍN (23. 6. 2005) – Společnost Sigma Group, kterou zkrachovalá Union banka označila za svého třetího největšího dlužníka a její pohledávky zažalovala, stojí o mimosoudní vyřešení sporů. Na dotaz ČTK to sdělil člen představenstva společnosti Sigma Group Jan Čapka s tím, že Sigma Group od prohlášení konkurzu na Union banku předloni v květnu zaplatila více… Celý článek »

27.7.2005

Roman Světlý se musí omluvit správkyni konkursní podstaty a věřitelům

OSTRAVA (27. 7. 2005) – Soud nařídil Romanu Světlému, který zastupuje věřitelku Union banky paní Urbánkovou s pohledávkou 714 korun, aby se omluvil správkyni konkursní podstaty (SKP) Union banky Michaele Huserové a věřitelům, jež oslovil dopisem s nepravdivými údaji o průběhu konkursního řízení. Dopisy byly zaslány na hlavičkovém papíře Komory ekonomických a právních specialistů (KEPS),… Celý článek »

21.7.2005

Stanovisko Union banky k podání návrhu na konkurs společnosti Sigma Group

Union banka podala návrh na konkurs společnosti Sigma Group, která je po Invesmartu a Union Group v pořadí třetím největším dlužníkem. Zároveň je Sigma Group už jedním z posledních dlužníků Union banky. Aktuální výše dluhu přesahuje vysoko hranici sta miliónů korun. Návrh byl podán 20. června po marných pokusech pohledávku vymoci. Pohledávky se staly splatnými… Celý článek »