Monthly Archives: Září 2005

26.9.2005

Správce uklidňuje: prodej nemovitostí je v pořádku

OSTRAVA (23. 9. 2005) – Sto osmdesát tři milionů korun, které konkurzní správa Union banky získala za prodej čtyřiadvaceti nemovitostí, se ještě několik let nemusí dostat k věřitelům zkrachovalé banky. Jsou totiž zablokovány v notářské úschově kvůli žalobám společnosti G. E. N. Tento neúspěšný uchazeč o budovy, které banka vlastnila po celé republice, napadl jejich… Celý článek »

26.9.2005

Konkurs UB banky se může táhnout léta

OSTRAVA (23. 9. 2005) – Konkurs zkrachovalé Union banky (UB) se může táhnout ještě několik let kvůli žalobám společnosti GEN, která prodej napadla a dožaduje se, aby soud zrušil kupní smlouvu mezi UB a firmou Aspana holding. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek řekl nový konkursní správce UB Lukáš Raida, který zhruba před měsícem vystřídal… Celý článek »

26.9.2005

Konkurz Union banky se kvůli žalobám G.E.N. může táhnout roky

OSTRAVA (22. 9. 2005) – Konkurzní řízení zkrachovalé Union banky (UB) může trvat ještě roky. Důvodem jsou žaloby firmy G.E.N. napadající loňský prodej souboru 24 nemovitostí firmě Aspana Holding, řekl dnes na tiskové konferenci nový konkurzní správce UB Lukáš Raida. Podle něj je přitom prodej nemovitostí zcela v pořádku, což potvrdil krajský i vrchní soud… Celý článek »

22.9.2005

Správce Union banky: Analýza potvrdila, že prodej nemovitostí byl v pořádku

OSTRAVA – Analýza, kterou si nechal zpracovat nový správce konkursní podstaty Union banky Lukáš Raida v souvislosti s mediálně diskutovaným prodejem nemovitostí banky, prokázala, že se věřitelé banky nemusejí obávat zpochybnění tohoto prodeje a výnosu z něj. Postup společnosti G.E.N., která se neúspěšně ucházela o soubor 24 nemovitostí, nechal nový správce prověřit jako jednu z… Celý článek »

12.9.2005

Výše odškodnění klientů padlých bank nejasná, poslanci se přou

PRAHA (7. 9. 2005) – Osud novely, která by mohla zvýšit odškodnění pro klienty zkrachovalých bank na čtyři miliony korun, je i po dnešním jednání sněmovního rozpočtového výboru nejasný. Předloha sice odolala návrhu na zamítnutí, rozprava ale ukázala, že má řadu kritiků. Výbor jednání o novele přerušil, vrátí se k ní v listopadu. Dolní komora… Celý článek »

12.9.2005

Fond odmítá odvolání Huserové

PRAHA (7. 9. 2005) – Fond pojištění vkladů, který je největším věřitelem zkrachovalé Union banky (UB), nesouhlasí s odvoláním správkyně konkursní podstaty Michaely Huserové, o němž minulý měsíc rozhodl Vrchní soud v Olomouci. Vedení fondu zaslalo své stanovisko ministru spravedlnosti Pavlu Němcovi v dopise, který má Právo k dispozici. Podle vrchního soudu správkyně zpeněžovala majetek,… Celý článek »

5.9.2005

Union banka odložila prodej pohledávek za největšími dlužníky

OSTRAVA (29. 8. 2005) – Pohledávky za největšími dlužníky zkrachovalé Union banky (UB), společnostmi Invesmart a Union Group, se zatím nebudou prodávat. Po poradě s věřitelským výborem o tom dnes rozhodl nově jmenovaný správce konkursní podstaty UB Lukáš Raida. Union banka přitom měla k dispozici pět nabídek na odkoupení dluhů. ČTK to řekl mluvčí UB… Celý článek »

5.9.2005

Raida banku zná

PRAHA (29. 8. 2005) – Konkurzním správcem zkrachovalé Union banky jmenoval krajský soudce Krhut Lukáše Raidu. Nahradí bývalou správkyni Michaelu Huserovou, která byla olomouckým Vrchním soudem odvolána kvůli pochybením, jichž se ve vedení konkurzu dopustila. Jak soud uvedl, Huserová prodávala majetek Union banky, jenž nebyl zapsán do konkurzní podstaty. Huserová pochybení odmítá a hodlá se… Celý článek »

5.9.2005

Peníze věřitelů Union banky lákají

PRAHA (23. 8. 2005) – ODVOLANÁ SPRÁVKYNĚ KONKURSNÍ PODSTATY UNION BANKY MICHAELA HUSEROVÁ: * Od rozhodnutí vrchního soudu o vašem odvolání z funkce konkursní správkyně Union banky se objevují informace o vážných pochybeních ve vedení konkursu. Co si o nich myslíte? Byla jsem odvolána za údajné formální pochybení, s vedením konkursu to nemá nic společného.… Celý článek »

5.9.2005

Vrchní soud: Prodej poboček Union banky byl podle zákona

OSTRAVA (22. 8. 2005) – Vrchní soud v Olomouci shledal, že loňský prodej souboru 24 nemovitostí zkrachovalé Union banky byl v souladu se zákonem. Nedávné odvolání konkurzní správkyně Michaely Huserové z funkce souvisí s tím, že pochybila při dalších prodejích. ČTK to dnes řekl mluvčí olomouckého vrchního soudu Petr Angyalossy. "Žádná nemovitost tam nebyla. Paní… Celý článek »