Monthly Archives: Červen 2004

28.6.2004

Ve druhém přezkumném jednání byla částečně popřena jediná pohledávka

OSTRAVA (28. června 2004) – Z celkového počtu 4895 pohledávek přihlášených do druhého přezkumného jednání konaného u Krajského soudu v Ostravě byla částečně popřena pouze jedna pohledávka. Ostatní byly uznány v plné výši. Správkyní konkursní podstaty Union banky Michaelou Huserovou byla částečně popřena pohledávka Fondu pojištění vkladů (FPV), což bylo očekávané. Fond totiž svoji pohledávku… Celý článek »

28.6.2004

Správkyně UB částečně neuznala jednu pohledávku, ostatní ano

OSTRAVA 28. června (ČTK) – Částku 12,837 miliardy korun z přihlášených 12,926 miliardy uznala konkurzní správkyně Union banky na druhém přezkumném jednání, které se dnes uskutečnilo u ostravského krajského soudu. Rozdíl je dán částečným popřením pohledávky největšího věřitele banky, Fondu pojištění vkladů (FPV), která byla nadhodnocená, řekl dnes ČTK mluvčí banky Oldřich Babický. "Fond svoji… Celý článek »

25.6.2004

Union banka prodala první balík obtížně vymahatelných pohledávek

OSTRAVA (25. června 2004) – Hotovost na účtech Union banky, na jejíž majetek byl prohlášen před rokem konkurs Krajským soudem v Ostravě, se zvýší o 141 miliónů korun. Důvodem podstatného přírůstku je ukončení obchodní veřejné soutěže, ve které našel majitele balík pohledávek za podnikatelskými subjekty. Nabídky doručené v zapečetěných obálkách do notářské úschovy byly na… Celý článek »

25.6.2004

Union banka prodala první část pohledávek za 141 mil. Kč

OSTRAVA 25. června (ČTK) – Zkrachovalá Union banka vytěží z prodeje prvního souboru pohledávek za podnikatelskými subjekty 141 milionů korun. Podle mluvčího banky Oldřicha Babického jde o nejvyšší nabídku ve veřejné obchodní soutěži, kterou banka na pohledávky vypsala začátkem května a do které se přihlásili čtyři zájemci. Podané nabídky na úterním jednání vyhodnotil věřitelský výbor,… Celý článek »

24.6.2004

Union banka kvůli dluhům zažalovala Esmo i město Mohelnici

MOHELNICE 24. června (ČTK) – Správkyně konkurzní podstaty Union banky Michaela Huserová podala kvůli zhruba osmnáctimilionovému dluhu žalobu na městskou teplárenskou společnost Esmo a radnici v Mohelnici na Šumpersku, která za její úvěr ručí. Se zaplacením dluhů Esma měl pomoci investor, tento plán na umoření závazků teplárny se však zatím Mohelnici nepodařilo dotáhnout do konce.… Celý článek »

23.6.2004

Praha 2 uhradí Union bance opravu svého domu, ten se uvolní

PRAHA 23. června (ČTK) – Radnice Prahy 2 uhradí zkrachovalé Union bance 15,8 milionů korun za zhodnocení obecního domu v Helénské ulici, který má bankovní ústav v pronájmu. Díky rozhodnutí zastupitelů druhé městské části se dům právně uvolní. Radnice ho nabídne v soutěži k novému pronájmu, řekla dnes novinářům místostarostka Jana Černochová (ODS). Union banka… Celý článek »

11.6.2004

Stanovisko Union banky k prodeji souboru 24 nemovitostí

V době prohlášení konkursu (29. května 2003) měla Union banka síť celkem 91 poboček, z toho 24 poboček bylo v nemovitostech stoprocentně vlastněných bankou. Po neúspěšném pokusu prodat pobočkovou síť jako funkční celek (přes prvotní zájem bankovních institucí nakonec ve veřejné obchodní soutěži nikdo nepodal nabídku), rozhodla správkyně konkursní podstaty Ing. Michaela Huserová jednak o… Celý článek »

11.6.2004

Stanovisko Union banky k dopisům zaslaným věřitelům na hlavičkovém papíře KEPS

Správkyně konkursní podstaty Union banky, a. s. „v likvidaci“, Ing. Michaela Huserová podala Krajskému státnímu zastupitelství v Ostravě trestní oznámení na konkrétní osobu, která rozeslala věřitelům dopisy s nepravdivými a zavádějícími údaji vytrženými z kontextu. Podle právního stanoviska dopisy uvádějí v omyl část věřitelů banky, usilují o změnu způsobu řízení konkursu Union banky a rovněž… Celý článek »

9.6.2004

Dočkají se peněz…

Věřitelé zkrachovalé Union banky by mohli část svých peněz dostat do roka, prohlásila konkursní správkyně Michaela Huserová. Rok od prohlášení konkursu má banka na účtech hotovost téměř pět miliard korun. Zaručená výtěžnost konkursu přesáhne 30 %. UB eviduje téměř 76.000 přihlášek věřitelů v objemu zhruba 17,5 mld. korun. Zkrachovalý peněžní ústav vymáhá pohledávky a prodává… Celý článek »

3.6.2004

Union banka vyhlásí na drobné pohledávky veřejnou soutěž

OSTRAVA 3. června (ČTK) – Zkrachovalá Union banka (UB) kvůli velkému zájmu investorů a ve snaze více vydělat vyhlásí veřejnou obchodní soutěž na prodej souboru více než 10.500 pohledávek, které má za drobnými klienty. Podmínky soutěže UB zveřejní inzerátem 14. června a na svých webových stránkách. Na dotaz ČTK to řekl mluvčí banky Oldřich Babický.… Celý článek »