Monthly Archives: Duben 2004

29.4.2004

Konkursní správkyně podala trestní oznámení na osobu nabízející odkup pohledávek Union banky

OSTRAVA (29. dubna 2004) – Správkyně konkursní podstaty Union banky Michaela Huserová shromáždila informace a listinné důkazy o nabídkách na postoupení pohledávek Union banky a v minulých dnech podala trestní oznámení na konkrétní osobu, která právě s podobnou nabídkou na postoupení pohledávky oslovila klienty banky. Tým konkursní správkyně navíc zaznamenal v posledních dnech nové případy,… Celý článek »

21.4.2004

Union banka naléhá na drobné dlužníky

Lidem, kteří mají od dnes již zkrachovalé Union banky půjčené peníze a nesplatili je, hrozí nepříjemnosti. "Banka plně rozběhla vymáhání úvěrů drobných klientů soudní cestou. Klient, který nehradí závazek, i jeho ručitel se vystavují i exekuci majetku," varuje mluvčí konkurzní správy Oldřich Babický. Exekuce může postihnout jak dlužníka, tak ručitele poměrně rychle a lidé při… Celý článek »

20.4.2004

Drobní klienti Union banky, kteří nehradí své závazky, se vystavují riziku exekuce

OSTRAVA (20. dubna 2004) – Konkursní správa Union banky v současné době plně rozběhla vymáhání tzv. retailových úvěrů a pohledávek (drobní klienti) soudní cestou. Klient, který nehradí své závazky vůči Union bance, ale také jeho ručitel, se tak vystavují v konečném důsledku i případné exekuci majetku. Neplatí tedy úvahy některých klientů, že pokud byl na… Celý článek »

14.4.2004

Italský poslanec poslal spor o Union banku před Evropskou komisi

OSTRAVA/MILÁN/BRUSEL 14. dubna (ČTK) – Evropská komise se bude zřejmě zabývat sporem, který vede nizozemská investiční společnost Invesmart s Českou republikou v souvislosti se vstupem Invesmartu do Union banky. Žádost o intervenci ve sporu podal k Evropské komisi minulý týden italský poslanec Evropského parlamentu Marco Formentini. ČTK to dnes sdělila společnost Invesmart. Italský poslanec podle… Celý článek »

14.4.2004

Správkyni banky někdo vyhrožuje

Ostrava – Lidé z týmu konkurzní správkyně zkrachovalé Union banky tvrdí, že jsou vydíráni. "Správkyni Michaele Huserové dokonce před několika dny hrozil neznámý pachatel zastřelením," tvrdí mluvčí Huserové Oldřich Babický. Do banky také nedávno doručil jeden z věřitelů písemnosti, jimiž se pokusil Huserovou vydírat. Správkyně proto podala trestní oznámení. Nejde přitom o jediný případ výhrůžek.… Celý článek »

13.4.2004

Správkyni Union banky pohrozili zastřelením, policie šetří i další pokusy o nátlak

OSTRAVA (13. dubna 2004) – Správkyně konkursní podstaty Michaela Huserová je ohrožována. Neznámý pachatel jí před několika dny pohrozil zastřelením. Do kanceláře správkyně v Union bance navíc jeden z věřitelů tohoto zkrachovalého finančního ústavu doručil také písemnosti, které dokládají snahu o vydírání správkyně. Delší dobu M. Huserová rovněž zaznamenává nátlak na členy svého týmu, dva… Celý článek »

13.4.2004

Správkyně Union banky údajně čelí vyhrožování a vydírání

OSTRAVA 13. dubna (ČTK) – Vydírání a vyhrožování údajně čelí správkyně konkurzní podstaty zkrachovalé Union banky Michaela Huserová. "Na pevnou linku do její kanceláře někdo telefonoval. Tvrdil, že všechny postřílí a poslední kulku si nechá pro sebe," řekl dnes ČTK mluvčí správkyně Oldřich Babický. Dodal, že nátlak může souviset s vymáháním pohledávek, které měly vůči… Celý článek »

8.4.2004

Union banka prodá pobočky za 183 miliónů

Zkrachovalá Union banka prodá 24 poboček nejmenovanému kupci, který za ně zaplatí 183 miliónů korun Podle znaleckých posudků je jejich hodnota 256 miliónů. Konkurzní správkyně Michaela Huserová termín pro zaplacení neuvedla. Transakci včera schválil věřitelský výbor banky, který zároveň rozhodl o prodeji pohledávek z úvěrů, které si dříve vzaly podniky, sdělil mluvčí banky Oldřich Babický.… Celý článek »

7.4.2004

Union banka nabídne již v květnu k prodeji první korporátní pohledávky

OSTRAVA (7. dubna 2004) – Věřitelský výbor Union banky souhlasil na svém dnešním jednání s prodejem úvěrového podnikatelského portfolia. Pohledávky za korporátními klienty budou nabídnuty ve veřejné obchodní soutěži v několika balících. Soutěž bude vyhlašovat správkyně konkursní podstaty Michaela Huserová vždy k jednotlivým balíkům pohledávek. Jediným kriteriem pro hodnocení návrhů předložených účastníky soutěže bude výše… Celý článek »

7.4.2004

Union banka prodá pobočky a začne prodávat i pohledávky z úvěrů

OSTRAVA 7. dubna (ČTK) – Zkrachovalá Union banka prodá 24 poboček nejmenovanému kupci, který za ně zaplatí 183 milionů korun. Podle znaleckých posudků je jejich hodnota 256 milionů Kč. Transakci dnes schválil věřitelský výbor banky, který zároveň rozhodl o prodeji pohledávek z úvěrů, které si dříve vzaly podniky. ČTK to dnes sdělil mluvčí banky Oldřich… Celý článek »