Monthly Archives: Květen 2003

30.5.2003

Oznámení o prohlášení konkursu

Usnesením KS v Ostravě ze dne 29. 5. 2003 č.j. 33 K 10/2003 byl prohlášen konkurs na majetek obchodní společnosti Union banka, a.s. "v likvidaci", se sídlem Ostrava – Moravská Ostrava, ul. 30. dubna č.p. 635, PSČ: 702 00, IČ: 41034261, přičemž správcem konkursní podstaty byla ustavena Ing. Michaela Huserová, bytem Ostrava, V. Vlasákové 944/14,… Celý článek »

30.5.2003

Správkyně Union banky a likvidátor se shodli na společném postupu

OSTRAVA 30. května (ČTK) – Na společném postupu se dnes dohodla konkurzní správkyně Union banky Michaela Huserová se zástupcem likvidátora Petrem Čermákem. Chtějí tak splnit cíle konkurzního řízení, jimiž je uspokojení věřitelů v co nejvyšším rozsahu jejich pohledávek. ČTK to řekl tiskový mluvčí banky Josef Řeřicha. Na Union banku v likvidaci prohlásil ve čtvrtek ostravský… Celý článek »

30.5.2003

Union banka je v konkursu, s vyrovnáním soud nesouhlasil

Naděje italského majitele zkrachovalé Union banky, že se mu podaří vyrovnat s věřiteli, vyhnout se konkursnímu řízení a smazat svoje dluhy v České republice, vzaly včera zasvé. Jen deset dnů po zahájení likvidace bývalé banky rozhodl ostravský soudce Rostislav Krhut, že banku pošle do konkursu. Tvrdí, že nemohl udělat nic jiného: "Union banka je v… Celý článek »

30.5.2003

Soud vynesl ortel nad Union bankou: konkurs

Příběh zkrachovalého ostravského peněžního domu se chýlí ke konci, věřitelé však budou muset čekat ještě léta * Miliardový majetek Union banky jde do konkursu, brzo se začne prodávat. Příběh zkrachovalé Union banky, který je plný zvratů a podivných okolností, jimiž se zabývá policie, má už možná definitivní tečku. Ostravský krajský soud včera vyhlásil na peněžní… Celý článek »

30.5.2003

Šance na vyrovnání v Union bance padla, včera začal konkurz

Praha – Po včerejšku se opět změnilo rozložení sil ve zkrachovalé Union bance. Ostravský soud včera poslal banku do konkurzu. Rozprodej majetku a likvidaci padlé banky bude nyní v rukou správkyně Michaely Huserové. Firma Value Added někdejšího šéfa FNM Romana Češky, která ji měla mít na starosti, je tak ze hry. "Veškeré pravomoci teď přejímá… Celý článek »

30.5.2003

Union banka je v konkursu

Do konkursu včera poslala Union banku (UB) soudkyně Libuše Došíková z Krajského soudu v Ostravě. Zamítla tím návrh vedení banky na vyrovnání. Konkursním správcem jmenovala Michaelu Huserovou. Tím je zřejmě konec snahám italského Invesmartu, majitele banky, prosadit v bance vyrovnání, a stejně tak společnosti Goldman Sachs, která se chtěla postavit jako garant celé operace. Pro… Celý článek »

29.5.2003

Soud dnes poslal Union banku do konkurzu

OSTRAVA 29. května (ČTK) – Krajský soud v Ostravě dnes poslal Union banku do konkurzu. ČTK to dnes řekl místopředseda soudu Rostislav Krhut. Konkurzním správcem soud jmenoval Michaelu Huserovou. Union banka je podle rozhodnutí ostravského soudu od 19. května v likvidaci. "V případě Union banky je osvědčen úpadek, a to jak z hlediska insolvence, tak… Celý článek »

27.5.2003

Sdělení likvidátora dlužníkům Union banky, a.s. "v likvidaci"

Z technických důvodů (počínaje dnem 1. května 2003) není možné zasílat platby na úhradu závazků vůči Union bance, a.s. "v likvidaci", na účty vedené u Union banky, a.s. (účty s kódem banky 3400). Toto oznámení se týká i inkasních účtů dohodnutých v příslušné úvěrové smlouvě. Pro zajištění možnosti splácení závazků z úvěrových smluv, jakož i… Celý článek »