Monthly Archives: Únor 2004

26.2.2004

Exkluzivní vybavení pražské pobočky Union banky jde do dražby

OSTRAVA 26. února (ČTK) – Exkluzivní vybavení své bývalé pražské pobočky na Helénské ulici posílá do dražby zkrachovalá Union banka. Dražba se uskuteční 4. března v Praze a dražit se bude nábytek a starožitnosti, které jsou zahrnuté do konkurzní podstaty, řekl dnes ČTK mluvčí banky Robert Korselt. Umělecké předměty z této pobočky, kde vyvolávací cena… Celý článek »

26.2.2004

Exkluzivní vybavení pražské pobočky Union banky jde do dražby

OSTRAVA (26. února 2004) – Konkurs Union banky pokračuje začátkem března dražbou exkluzivního vybavení pražské pobočky banky v Helénské ulici. Podle konkursní správkyně Michaely Huserové, která je navrhovatelem, se bude dražit nábytek a starožitnosti. Předmětem dražby jsou na základě dražební vyhlášky soubory movitých věcí, které tvoří funkční celek, ale i jednotlivé kusy – nábytek, koberce,… Celý článek »

20.2.2004

Union banka před rokem uzavřela své pobočky

OSTRAVA 20. února (ČTK) – Union banka před rokem uzavřela své pobočky. O uzavření pobočkové sítě rozhodl management banky ve čtvrtek 20. února 2003 ve večerních hodinách. Zároveň byly zablokovány platební karty, přestaly fungovat bankomaty, zastavil se bezhotovostní styk. Následující den se již 130 tisíc klientů banky v zemi k bankovním přepážkám nedostalo. Union banka… Celý článek »

20.2.2004

Rok po uzavření poboček Union banky probíhají desítky policejních šetření

OSTRAVA (20. února 2004) – Správkyně konkursní podstaty Union banky je rok po uzavření poboček tohoto zkrachovalého bankovního domu zavalena dotazy policejních vyšetřovatelů na okolnosti pádu banky a s tím související staré obchodní transakce. Zhruba stopadesát zaměstnanců banky, kteří zbyli z původních 1200 lidí na přepážkách a v zázemí banky, tak má velmi napilno, aby… Celý článek »

18.2.2004

Union banka vyzvala zájemce o pobočky, aby navýšili cenu

OSTRAVA 18. února (ČTK) – Konkurzní správkyně Union banky Michaela Huserová bude pokračovat v prodeji 24 bývalých poboček z majetku banky. ČTK to dnes řekl mluvčí banky Robert Korselt. Na prodej těchto objektů vyhlásila zkrachovalá banka v polovině ledna veřejnou obchodní soutěž, která však kvůli nízkým cenám skončila nezdarem. Všem čtyřem zájemcům, kteří ve stanovené… Celý článek »

18.2.2004

Union banka nabídne znovu nemovitosti k prodeji, bude ale jednat exkluzivně

OSTRAVA (18. února 2004) – Správkyně konkursní podstaty Union banky Michaela Huserová bude pokračovat v prodeji 24 objektů z majetku banky. Zmíněné objekty výrazně zatěžují konkursní podstatu náklady na údržbu, mimo to od 1. května letošního roku vzroste sazba DPH u prodejů nemovitostí. Veřejná obchodní soutěž, která byla vyhlášena 16. ledna 2004, nesplnila cenová očekávání… Celý článek »

16.2.2004

NEMOVITOSTI UNION BANKY

NABÍDLI MÁLO PRAHA – První část soutěže na prodej nemovitostí z portfolia zkrachovalé Union banky skončila nezdarem. Věřitelský výbor odmítl všechny nabídky zájemců, kteří se ucházeli o koupi 24 objektů. Důvodem prý byla nízká cena, kterou byli potenciální kupci ochotni zaplatit. Tendru se účastnily čtyři právnické osoby. Tiskový mluvčí banky Robert Korselt odmítl sdělit o… Celý článek »

14.2.2004

Union banka hodlá do konkursu poslat svého vlastníka Invesmart

OSTRAVA – Zkrachovalá Union banka (UB) zvažuje podle svého mluvčího Roberta Korselta možnosti dalšího postupu vůči společnosti Invesmart. Ta je vlastníkem tohoto ostravského peněžního ústavu a patří k jeho největším dlužníkům. „V první fázi se Union banka rozhodla zveřejnit výzvu, v níž hledá další věřitele Invesmartu pro případný další společný postup. Tomu předcházela řada pokusů… Celý článek »

13.2.2004

Správkyně konkursní podstaty Union banky chce najít partnery pro návrh na konkurs Invesmartu

OSTRAVA (13. února 2004) – Union banka zvažuje možnosti dalšího postupu vůči společnosti Invesmart B.V., která patří k jejím největším dlužníkům. V první fázi se rozhodla zveřejnit výzvu, v níž hledá další věřitele Invesmartu pro případný další společný postup. Tomuto kroku předcházela řada pokusů vymoci pohledávku, kterou banka má vůči společnosti Invesmart B.V. Společnost Invesmart… Celý článek »

13.2.2004

Do dvou let bychom mohli připravit částečný rozvrh

SPRÁVKYNĚ KONKURSNÍ PODSTATY UNION BANKY MICHAELA HUSEROVÁ * Přezkumným řízením prošlo přes 67 tisíc pohledávek. Kolik je to z celkového počtu? Union banka v likvidaci eviduje 130 tisíc pohledávek. Z toho se dosud přihlásilo 75 tisíc nároků, z čehož zhruba 68 tisíc postoupilo do přezkumu. Ty, které neprošly, mají většinou nějaké formální vady, jež je… Celý článek »