Monthly Archives: Říjen 2004

29.10.2004

Věřitelský výbor a soud vyslovily souhlas s částečným rozvrhem

OSTRAVA (29. října 2004) – Věřitelský výbor zkrachovalé Union banky souhlasil s výplatou části uznaných pohledávek věřitelů na základě tzv. částečného rozvrhu. Následně své souhlasné stanovisko vyjádřil i Krajský soud v Ostravě. Union banka tak může začátkem prosince vyplatit první část peněz, které získala správkyně konkursní podstaty Michaela Huserová aktivním a rychlým vedením konkursu. Zhruba… Celý článek »

29.10.2004

UB: Věřitelský výbor a soud souhlasí s částečným rozvrhem

OSTRAVA 29. října (ČTK) – Věřitelský výbor zkrachovalé Union banky (UB) i Krajský soud v Ostravě souhlasí s výplatou části uznaných pohledávek věřitelů na základě takzvaného částečného rozvrhu. ČTK o tom dnes informoval mluvčí banky Oldřich Babický. UB tak může začátkem prosince vyplatit první tři miliardy korun, které se jí vrátily v konkurzu. Okolo 75… Celý článek »

18.10.2004

Po třetím přezkumném jednání může přijít návrh na částečný rozvrh

OSTRAVA (18. října 2004) – Po třetím přezkumném jednání, které se dnes konalo u Krajského soudu v Ostravě, je správkyně konkursní podstaty Union banky Michaela Huserová opět o krok blíž k realizaci částečného rozvrhu, který sestavuje. Na jeho základě dostanou věřitelé vyplaceno 20 procent svých uznaných pohledávek, a to ještě do konce letošního roku. Konkursní… Celý článek »

14.10.2004

Policisté dnes zadrželi čtyři manažery zkrachovalé Union banky

OSTRAVA 14. října (ČTK) – Policisté dnes zadrželi čtyři bývalé vrcholné manažery zkrachovalé Union banky. Jsou podezřelí z toho, že poskytovali nevýhodné úvěry, a peněžní ústav tak připravili o tři miliardy korun, řekla dnes ČTK komisařka z Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jana Moravcová. Manažeři skončili v cele předběžného zadržení v Ostravě a… Celý článek »

14.10.2004

UB: Invesmart stále odmítá uznat tři miliardy Kč dluhu

OSTRAVA 14. října (ČTK) – Nizozemská společnost a hlavní akcionář Union banky Invesmart stále odmítá uhradit tři miliardy korun závazků. Navíc se domáhá i finančního odškodnění za pád banky, kterou měla původně kapitálově ozdravit. Vyplynulo to ze středečního jednání zástupců Invesmartu s konkurzní správkyní Union banky (UB), o němž dnes ČTK informoval mluvčí banky Oldřich… Celý článek »

14.10.2004

Konkursní správkyně Union banky jednala se zástupci Invesmartu

OSTRAVA (14. října 2004) – Téměř dvanáct týdnů po podání návrhu na konkurs společnosti Invesmart B.V. přijeli ve středu do zkrachovalé Union banky jednat zástupci této holandské společnosti. Správkyně konkursní podstaty Michaela Huserová, která před časem v Holandsku podala na Invesmart návrh na prohlášení konkursu, očekávala, že se právní zástupci největšího dlužníka pokusí dohodnout na… Celý článek »

13.10.2004

Oznámení o postoupení pohledávek z úvěrů fyzických osob a z debetních zůstatků na účtech

Ing. Michaela Huserová, správce konkursní podstaty Union banka, a.s. „v likvidaci“, IČ 41 03 42 61, se sídlem Ostrava-Moravská Ostrava, ul. 30. dubna čp. 635, PSČ 702 00oznamuje, že tzv. retailové pohledávky Union banky, a.s. "v likvidaci" byly postoupeny ve veřejné obchodní soutěži VOS 2004/04, kdy bylo nabízeno 2215 pohledávek z úvěrů za fyzickými osobami… Celý článek »

11.10.2004

Union banka zažalovala Romana Světlého za lži o konkurzu

OSTRAVA 11. října (ČTK) – Správkyně konkurzní podstaty Union banky Michaela Huserová podala trestní oznámení na Romana Světlého, který poslal dopis některým věřitelům banky s nepravdivými informacemi o průběhu konkurzu. ČTK to dnes řekl mluvčí banky Oldřich Babický. Dodal, že kvůli nepravdivým informacím o konkurzu správkyně Světlého žaluje už podruhé. Světlý na dotaz ČTK uvedl,… Celý článek »

11.10.2004

Správkyně konkursní podstaty Union banky podala žalobu na ochranu osobnosti a další trestní oznámení

OSTRAVA (11. října 2004) – Trestní oznámení na Romana Světlého podala správkyně konkursní podstaty Union banky Michaela Huserová. Je to přímá reakce na dopis podepsaný Světlým, který byl na hlavičkovém papíře „Komory ekonomických a právních specialistů“ (KEPS) zaslán některým věřitelům Union banky a který obsahuje nepravdivé a zavádějící informace o průběhu konkursu a podle právního… Celý článek »