Monthly Archives: Prosinec 2003

30.12.2003

Racocha: Krach UB patrně završil transformaci bankovního sektoru

Transformace bankovního sektoru v Česku definitivně skončila. Letošní krachy Union banky a Plzeňské banky jsou tak zřejmě poslední případy, ve kterých hrály roli problémy z minulosti, řekl člen bankovní rady centrální banky Pavel Racocha. Podle některých odhadů dal stát na záchranu domácích bank kolem 300 miliard korun. V některých případech, například v kauze IPB, ještě… Celý článek »

30.12.2003

Do Union banky se vrátila část peněz z úvěrů a pohledávek

OSTRAVA (30. prosince 2003) – Na účty zkrachovalé Union banky se vrátilo několik set milionů korun. Od 29. května letošního roku, kdy Krajský soud v Ostravě vyhlásil na banku konkurs, do této chvíle získala správkyně konkursní podstaty Michaela Huserová ve prospěch věřitelů zhruba čtvrtinu úvěrů 14 600 drobných dlužníků a 16 procent z úvěrů, které… Celý článek »

29.12.2003

Zkrachovalá Union banka má nového auditora

Ostrava * Auditorem zkrachovalé Union banky bude společnost Deloitte and Touche. Rozhodl o tom věřitelský výbor padlého ostravského domu,kt erý vybíral z nabídek pěti společností. Rozhodovala cena,kvalita a také termín dodání. "Během dvanácti měsíců se tak v bance bude provádět již čtvrtý audit," uvedl mluvčí zkrachovalého bankovního domu Robert Korselt. Řekl,že nyní auditorská firma provede… Celý článek »

19.12.2003

Věřitelský výbor Union banky vybral auditora

OSTRAVA (19. prosince 2003) – Každá akciová společnost musí ze zákona sestavit účetní závěrku ke konci roku a nechat provést její audit. To platí i pro Union banku, a.s. „v likvidaci“. Správce konkursní podstaty Union banky Michaela Huserová oslovila osm renomovaných firem, které auditorské služby poskytují, z nichž 5 zaslalo své nabídky. Věřitelský výbor na… Celý článek »

18.12.2003

Věřitelský výbor rozhodl, že Union banka prodá své nemovitosti

OSTRAVA 18. prosince (ČTK) – Zkrachovalá Union banka (UB) připravuje prodej všech svých nemovitostí, ve kterých měla pobočky nebo obchodní místa. Ve vlastnictví banky zůstane jen jediný dům v Ostravě, který je předmětem soudního sporu. Ve středu o tom rozhodl věřitelský výbor banky, řekl dnes ČTK mluvčí banky Robert Korselt. Pobočky se začnou prodávat začátkem… Celý článek »

18.12.2003

Roselli by rád vypovídal v kauze obviněných manažerů Union banky

OSTRAVA 18. prosince (ČTK) – Italský finančník Giuseppe Roselli by rád vypovídal v kauze tří bývalých vrcholných představitelů zkrachovalé ostravské Union banky, které policie v pondělí obvinila z poskytnutí rizikového úvěru v hodnotě 140 milionů korun. Roselli to dnes uvedl ve svém tiskovém prohlášení. Úvěr v roce 2002 údajně získala společnost Triton, kterou Roselli na… Celý článek »

18.12.2003

Banka prodá své nemovitosti

OSTRAVA (18. prosince 2003) – Union banka připravuje prodej všech svých nemovitostí. Vlastníkem zůstane jen jediného domu v Ostravě, který je předmětem soudního sporu. Formou dražby budou prodány spoluvlastnické podíly u tří nemovitostí. Zbylé 24 nemovitosti, kde je Union banka jediným vlastníkem, budou prodány ve veřejné obchodní soutěži. „Těchto 24 domů i s pozemky se… Celý článek »

17.12.2003

Bývalí šéfové Union banky na svobodě

Bývalí šéfové Union banky, které v pondělí ráno předběžně zadržela policie a obvinila je z trestného činu porušování povinností při správě cizího majetku, jsou již na svobodě. Právu to včera potvrdil Alexandr Dadam z ostravské pobočky Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. "Po provedení výslechů byli v pondělí pozdě večer všichni tři obvinění propuštěni. Nebyly shledány… Celý článek »

10.12.2003

Zelená linka UB skončí

Zelená linka Union banky (UB) příští týden skončí. Pondělí 15. prosince je posledním dnem, kdy se klienti Union banky zdarma dovolají na zelenou linku Klientského centra 800 186 466. Od pondělí 5. ledna budou klientům podávány informace na telefonním čísle 596 108 222. Hovory na toto číslo již klienti budou muset platit. Právo o tom… Celý článek »

9.12.2003

Policie chce v lednu vyslechnout bankéře Catalfama k Union bance

PRAHA 9. prosince (ČTK) – Italský bankéř, spoluvlastník zkrachovalé Union banky Paolo Catalfamo, má koncem ledna přiletět do Prahy k policejnímu výslechu. Je totiž jedním ze svědků v kauze soudce Krajského soudu v Ústí nad Labem Jiřího Berky, který je v souvislosti s Union bankou obviněn ze zneužití pravomoci veřejného činitele. "Výslech je naplánován na… Celý článek »