Monthly Archives: Září 2003

29.9.2003

Union banka si kvůli směnkám SPP stěžuje u Ustavního soudu SR

OSTRAVA 29. září (ČTK) – Ústavní stížnost proti Slovenské republice podala v minulých dnech konkurzní správkyně zkrachovalé Union banky (UB) Michaela Huserová. Na dotaz ČTK to řekl tiskový mluvčí banky Robert Korselt. Stížnost je reakcí na červnový výrok Nejvyššího soudu SR v kauze pěti směnek vystavených společností Slovenský plynárenský priemysl (SPP), kterým se znovu oddálilo… Celý článek »

24.9.2003

Dražila se auta Union banky, i audi Parmové

Ostrava – I vůz Audi A8, ve kterém ráda jezdila šéfka zkrachovalé Union banky Marie Parmová, opustil tento finanční ústav. Při včerejší aukci celkem dvaatřiceti vozů Union banky, která je nyní v konkurzu, ji za vyvolávací cenu jeden milion korun vydražil mladý zájemce. "Není to pro mne. Já jsem jen jednatel," řekl vydražitel v aukční… Celý článek »

23.9.2003

Dražba: 27 vozů za 7,8 miliónu

OSTRAVA (23. září 2003) – Dnes dopoledne proběhla v Ostravě-Porubě dobrovolná dražba movitých věcí Union banky. Jednalo se o část vozového parku banky, jehož prodej formou dražby zajistila společnost Ostravská aukční síň. Banka nabídla ze svého majetku 32 vozů a jeden havarovaný automobil. Zájemci si mohli vozidla nejen dnes, ale i v průběhu předchozích 30… Celý článek »

22.9.2003

O věřitelském výboru Union banky se bude hlasovat 7. října

OSTRAVA 22. září (ČTK) – Věřitelé zkrachovalé Union banky (UB) rozhodnou o složení věřitelského výboru na svém prvním setkání, které se uskuteční 7. října v jednací síni Krajského soudu v Ostravě. Výbor bude dohlížet na konkurzní správkyni a podílet se na prodeji téměř devítimiliardového majetku banky. UB zkrachovala na konci května, její věřitelé přihlásili do… Celý článek »

19.9.2003

Odposlech v bance a falešné podpisy

OSTRAVA (19. září 2003) – V zasedací místnosti ústředí Union banky v Ostravě objevili pracovníci ochranné služby odposlouchávací zařízení. Stalo se tak při běžné prohlídce a uvedené zařízení bylo ještě funkční. „V jednací místnosti, kde probíhají především provozní porady, byl u okna pod parapetem nalezen běžně dostupný radiový vysílač v hodnotě několika stokorun,“ uvedl ředitel… Celý článek »

19.9.2003

V Union bance se našly odposlech a falešné dokumenty

OSTRAVA 19. září (ČTK) – Falešné dokumenty se spoustou pravopisných chyb a levné odposlouchávací zařízení se objevily v ústředí zkrachovalé Union banky (UB). ČTK to dnes řekl tiskový mluvčí banky Robert Korselt. Odposlech našli pracovníci ochranné služby v zasedací místnosti, dokumenty se zfalšovaným podpisem konkurzní správkyně UB se objevily například v souvislosti s pronájmem nebytových… Celý článek »

18.9.2003

Aktuální výpisy k podnikatelským úvěrům

OSTRAVA (18. září 2003) – V závěru tohoto týdne rozešle Union banka všem korporátním úvěrovým klientům výpis z účtu. Výpisy k podnikatelským úvěrům jsou zasílány v rámci konkursu již podruhé a obsahují účetní stavy za období od 1. dubna do 31. srpna 2003. Opakované zaslání výpisů za období duben – červenec bylo vyvoláno potřebou zaúčtovat… Celý článek »

17.9.2003

Klienti UB se dočkají svých vinkulovaných vkladů

Klienti Union banky (UB), kteří měli termínovaný vklad vinkulovaný ve prospěch Union banky, si mohou na pobočkách GE Capital Bank vyzvednout jejich pojištěnou část. "Termínované vklady byly vinkulovány v případě podnikatelských a spotřebitelských úvěrů a například u bezúročné půjčky," sdělil mluvčí Robert Korselt. Klienti, kteří do 31. srpna zcela splatili svůj závazek vůči bance si… Celý článek »

16.9.2003

Vinkulované vklady z Union banky vyplatí GE Capital Bank

OSTRAVA (16. září 2003) – Klienti Union banky, kteří měli termínovaný vklad vinkulovaný ve prospěch Union banky si mohou na pobočkách GE Capital Bank vyzvednout jejich pojištěnou část. „Termínované vklady byly vinkulovány v případě podnikatelských a spotřebitelských úvěrů a například u bezúročné půjčky,“ sdělil mluvčí banky Ing. Robert Korselt. Klienti, kteří do 31. srpna zcela… Celý článek »

12.9.2003

Union banku během roku opustilo 920 zaměstnanců

OSTRAVA (12. září 2003) – Polovina zaměstnanců Union banky, která pracovala v bance ještě vloni o Vánocích, již tento bankovní ústav opustila. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil tým správkyně konkursní podstaty. Na konci loňského roku mělo zaměstnanecký poměr 1090 zaměstnanců, ke dni uzavření poboček činil stav 1084 pracovníků. V průběhu II. čtvrtletí odešlo z… Celý článek »