Monthly Archives: Srpen 2003

31.8.2003

Union banka bude dražit jednotlivá obchodní místa samostatně

OSTRAVA 31. srpna (ČTK) – Zkrachovalá Union banka (UB) bude prodávat své bývalé pobočky, expozitury a jednatelství jednotlivě a nikoli jako aktiva tvořící pobočkovou síť. ČTK to řekl mluvčí banky Robert Korselt. Termíny dražeb jednotlivých obchodních míst ale podle něj dosud nebyly stanoveny. UB má 91 poboček v českých městech a pět celních pracovišť na… Celý článek »

29.8.2003

Věřitelé Union banky přihlásili 70 tisíc pohledávek za 15 mld. Kč

OSTRAVA 29. srpna (ČTK) – Krajský soud v Ostravě tři měsíce po prohlášení konkurzu na Union banku (UB) zaevidoval bezmála 70 tisíc pohledávek za zkrachovalým finančním ústavem v celkové výši 15 miliard korun. Dnes končí takzvaná pořádková lhůta pro přihlášení pohledávek, lidé je ale mohou přihlašovat i v dalších měsících. ČTK to dnes řekl místopředseda… Celý článek »

29.8.2003

Konkursní správkyně UB obvinila bývalého zaměstnance

První trestní oznámení podala kvůli prověrce majetku zkrachovalé Union banky konkursní správkyně Michaela Huserová. Oznámení směřuje na bývalého šéfa právního útvaru banky Roberta Labudu. Huserová jej viní z toho, že vrátil nekompletní spisový materiál jednoho z velkých dlužníků banky, zlínské společnosti Quonex Real. Firma, která mimo jiné vlastní pozemky pod částí pražské hokejové haly Sazka,… Celý článek »

28.8.2003

Správkyně Union banky podala první trestní oznámení

OSTRAVA 28. srpna (ČTK) – Konkurzní správkyně zkrachovalé Union banky (UB) Michaela Huserová podala první trestní oznámení na jednoho z bývalých představitelů banky. "Trestní oznámení se týká chybějících dokumentů společnosti Quonex Real," řekla dnes ČTK Huserová. Firma Quonex Real má u padlé ostravské banky nesplácený 150milionový úvěr a je známá tím, že měla prodat Sazce… Celý článek »

28.8.2003

Union banka: Invesmart neřekl, kdy zaplatí miliardové dluhy

OSTRAVA 28. srpna (ČTK) – Vlastník Union banky a její největší dlužník, šéf italské investiční společnosti Invesmart Paolo Catalfamo, se zatím nezmínil, kdy a jakým způsobem zaplatí své miliardové závazky vůči padlé ostravské bance. Po dnešní, vůbec první schůzce konkurzní správkyně banky Michaely Huserové s Catalfamem to ČTK sdělil mluvčí peněžního ústavu Robert Korselt. Vyjádření… Celý článek »

27.8.2003

Oznámení dlužníkům

Vážení dlužníci-klienti Union banky, a.s. “v likvidaci”, vedeni snahou o maximální zjednodušení splácení Vašich závazků vůči Union bance, a.s “v likvidaci”, dovolujeme si Vám poskytnout níže uvedené informace o možnostech splácení Vašich závazků ze “spotřebitelských úvěrů” (jedná se o úvěry a půjčky poskytnuté fyzickým osobám-nepodnikatelům; na závazky z úvěrů poskytnutých fyzickým osobám-podnikatelům, závazky z úvěrů… Celý článek »

27.8.2003

Huserová podala první trestní oznámení

OSTRAVA (27. srpna 2003) – V rámci zjišťování rozsahu majetku Union banky shledala Michaela Huserová, správce konkursní podstaty, protiprávní jednání některých bývalých zaměstnanců banky. „Dostali jsme se při zajišťování kompletní konkursní podstaty do komplikované situace, když nemůžeme dohledat jednotlivé písemnosti týkající se obchodní společnosti Quonex Real. Letos v březnu převzal tyto dokumenty bývalý vedoucí právního… Celý článek »

27.8.2003

Catalfamo přislíbil účast na jednání

OSTRAVA (27. srpna 2003) – „Šéf Invesmartu profesor Paolo Catalfamo přijede zítra do Ostravy. Budeme jednat jak o dluhu Invesmartu, který je více jak dvě a půl miliardy korun, tak o zhruba miliardovém úvěru, který si v Union bance vzala společnost Union Group,“ sdělila Michaela Huserová, správce konkursní podstaty Union banky. V roce 2001 projevila… Celý článek »

27.8.2003

Oznámení dlužníkům – doplnění

Vážení dlužníci-klienti Union banky, a.s. “v likvidaci”, v případě, že si přejete provést úhradu předmětné části svého dluhu ze spotřebitelského úvěru k jinému datu, než k datu uvedeném v písemném oznámení a zároveň se Vám nedaří kontaktovat klientské centrum na bezplatné informační telefonické lince 800 186 466, kde Vám může být sdělena částka představující část… Celý článek »