Monthly Archives: Listopad 2004

23.11.2004

Odškodnění by přišlo na 2,4 miliardy

Bankovní komise Poslanecké sněmovny se začala zajímat o to, kolik by stála dodatečná náhrada klientům zkrachovalých peněžních domů – Union banky a Plzeňské banky, a to do výše čtyř miliónů korun. Na žádost bankovní komise spočítal Fond pojištění vkladů, že by na to bylo potřeba 2,4 miliardy korun. "Neznamená to však, že to začínáme skutečně… Celý článek »

23.11.2004

Union banka má šanci získat peníze z Union pojišťovny

OSTRAVA 22. listopadu (ČTK) – Zkrachovalá Union banka (UB) má šanci získat pro své věřitele peníze, jež má u rovněž zkrachovalé Union pojišťovny. Městský soud v Praze v těchto dnech uznal oprávněnost pohledávky ve výši 1,6 milionu korun, kterou má banka u Union pojišťovny. ČTK o tom dnes informoval mluvčí banky Oldřich Babický. Union pojišťovně… Celý článek »

22.11.2004

Union banka má šanci získat další peníze pro své věřitele, ohlídá si je ve věřitelském výboru zkrachovalé Union pojišťovny

OSTRAVA (22. listopadu 2004) – Zkrachovalá Union banka v těchto dnech uspěla u tzv. přezkumného jednání u Městského soudu v Praze, který uznal oprávněnost její pohledávky vůči rovněž zkrachovalé Union pojišťovně. Soud bance potvrdil celou její pohledávku, a to ve výši přes 1,6 milionu korun. Schůze věřitelů pak zvolila správkyni konkurzní podstaty Union banky Michaelu… Celý článek »

5.11.2004

Druhá dražba obrazů zkrachovalé Union banky vynesla milion korun

OSTRAVA 5. listopadu (ČTK) – Druhá dražba uměleckých předmětů z majetku zkrachovalé Union banky (UB) dnes vynesla 1,117 milionu korun. Z 54 nabízených děl se prodalo 30 obrazů a dvě plastiky. Zájemce lákaly hlavně obrazy s nejvyšší vyvolávací cenou. Naopak nejdražší sochu nikdo nechtěl. První dražba uměleckých předmětů z majetku banky se konala letos v… Celý článek »

5.11.2004

Ve druhé dražbě uměleckých předmětů bylo prodáno na 60 procent položek

OSTRAVA (5. listopadu 2004) – Výnos konkursní podstaty zkrachovalé Union banky se po dnešní aukci uměleckých předmětů zvýšil o 1,116 miliónu korun. V pořadí druhé dražbě uměleckých předmětů nabídla konkursní správkyně Union banky Michaela Huserová 50 obrazů a 4 plastiky. Celkově se podařilo vydražit 32 položek, a to 30 obrazů a dvě plastiky. Součet vyvolávacích… Celý článek »

3.11.2004

Union banka v pátek v dražbě nabídne 54 uměleckých děl

OSTRAVA 3. listopadu (ČTK) – Zkrachovalá Union banka nabídne v pátek v dražbě 50 obrazů a čtyři plastiky ze své konkurzní podstaty. "Jde o díla, která se neprodala v první dražbě letos na jaře. Některá ještě nedávno zdobila ostravské sídlo nebo bývalé pobočky," řekl dnes ČTK mluvčí banky Oldřich Babický. Vyvolávací cena se u jednotlivých… Celý článek »