Monthly Archives: Červenec 2003

25.7.2003

Union banka zabránila snížení kapitálu pojišťovny

Správkyně konkursní podstaty Union banky v likvidaci Michaela Huserová zřejmě zabránila poškozování zástavního věřitele tím, že neumožnila akcionářům snížit základní kapitál Union pojišťovny, jejíž akcie jsou zastaveny ve prospěch Union banky. Právo o tom informoval Robert Korselt z odboru vnějších vztahů Union banky. Na program náhradní valné hromady Union pojišťovny, která se měla uskutečnit minulý… Celý článek »

24.7.2003

Conti Capital zatím nemá souhlas k ovládnutí Union pojišťovny

PRAHA 24. července (ČTK) – Společnost Conti Capital dosud od ministerstva financí nezískala souhlas k nabytí akcií Union pojišťovny. Tvrdí to správkyně konkurzní podstaty Union banky Michaela Huserová. Ministerstvo financí však má několik měsíců na to, aby o žádosti společnosti rozhodlo a dosud žádný termín nevypršel. "Žádnou žádost jsme ještě neobdrželi," potvrdil mluvčí ministerstva Jaroslav… Celý článek »

24.7.2003

Union banka zabránila znehodnocení akcií Union pojišťovny

OSTRAVA (24. července 2003) – Správkyně konkursní podstaty Union banky, a.s. „v likvidaci“, Michaela Huserová zřejmě zabránila poškozování zástavního věřitele. Naprostá většina akcií Union pojišťovny, na které je rozvržena současná výše základního kapitálu ve výši 300 mil. Kč, je zastavena ve prospěch Union banky. Na programu náhradní valné hromady Union pojišťovny, která se měla uskutečnit… Celý článek »

21.7.2003

Nedotknutelní v černém

Ženy a muži v černých talárech. Jako ochránci spravedlnosti napravují křivdy, trestají podvodníky, zloděje a násilníky. Jsou členy elitního klubu, kde platí jiná pravidla než v běžném životě. Soudkyně Krajského soudu v Ostravě Ludmila Svatošová lhala v roce 2001 ve svědecké výpovědi na policii o svém angažmá v politickém procesu s bývalým disidentem Vladimírem Hučínem.… Celý článek »

17.7.2003

Na Kotvě jsou stamilionové zástavy

K budově obchodního domu Kotva existují zástavní práva firem Trend a Union banky Čtyři firmy bojují o majetek obchodního domu Kotva. Kolem Kotvy, vyvedené z fondu Trend, se zhušťuje nepřehledná síť vazeb. PRAHA – Staré spletité vazby kolem fondu Trend stále znepříjemňují život někdejší výkladní skříni komunistického režimu, pražskému obchodnímu domu Kotva. Podle výpisu z… Celý článek »

14.7.2003

Drazí pozůstalí

Chemapol GroupKonkursní správce už vyplatil dvě miliardy, o další dvě se soudí Ještě před deseti lety to bylo největší chemické impérium. O pět let později bylo postiženo největším bankrotem v českém průmyslu. Konkursní správce Chemapol Group Alexandr Vacek říká, že už prodal většinu majetku zkrachovalé společnosti a zbývá dořešit "jen pár drobností . Týdeník EURO… Celý článek »

11.7.2003

Majetek Union banky zatím nelze přesně odhadnout

Zjistit, co všechno se dělo v Union bance, nebude vůbec snadné. "Ne, že bychom postrádali celé šanony dokumentů, ale řada jich schází. Jde o dobu od července 2002 až do prohlášení úpadku koncem letošního května," říká konkursní správkyně Michaela Huserová. Její tým proto již vyzval konkrétní lidi z bývalých představenstev ostravského peněžního ústavu, aby chybějící… Celý článek »

11.7.2003

Zájemci o majetek Union banky se už ozývají

Michaela Huserová, konkursní správkyně zkrachovalé Union banky, připouští, že existují tlaky na rychlý prodej pohledávek, a říká: První věcí, kterou učinil tým konkursní správkyně Michaely Huserové poté, co vstoupil do ostravské Union banky, bylo zálohování dostupných dat. Aby později nedošlo k mýlce, kdo za co může. Nyní nejvíc práce zabírá zdokumentování zápočtů, tedy vzájemného vyrovnání… Celý článek »

10.7.2003

Zkrachovalá UB zatím rozeslala výpisy asi 125 tisícům klientů

OSTRAVA 10. července (ČTK) – Zkrachovalá Union banka (UB) rozeslala více než 125 tisíc dopisů s doporučenou přihláškou pohledávky ke Krajskému soudu v Ostravě. ČTK to dnes sdělil šéf vnějších vztahů UB Robert Korselt. Dodal, že 18 tisíc přihlášek bylo s vyčíslenou pohledávkou do sto korun. Union banka má přes 130 tisíc klientů. Podle Korselta… Celý článek »