Monthly Archives: Listopad 2003

28.11.2003

Správce konkursní podstaty Union banky ověřil správnost 90 procent přihlášek

OSTRAVA (28. listopadu 2003) – Správce konkursní podstaty Union banky Michaela Huserová registruje přes 75 tisíc přihlášek pohledávek, které zaslali klienti banky. V současné době je zjišťována správnost každé přihlášky. „Ověřeno je více než 90 procent a postupně rozesíláme výzvy klientům, aby opravili své přihlášky,“ uvedla Michaela Huserová. Nejčastější chyby jsou v osobních údajích klienta,… Celý článek »

28.11.2003

Správkyně Union banky ověřila 90 procent přihlášek pohledávek

OSTRAVA 28. listopadu (ČTK) – Správkyně konkurzní podstaty Union banky (UB) Michaela Huserová registruje přes 75.000 přihlášek pohledávek, které zaslali klienti zkrachovalé banky. Jejich celkový objem činí 17,2 miliardy korun. Nyní zjišťuje správnost každé přihlášky. "Ověřeno je více než 90 procent a postupně rozesíláme výzvy klientům, aby opravili své přihlášky," řekla dnes ČTK Huserová. Nejčastější… Celý článek »

27.11.2003

Otvírání bezpečnostních schránek Union banky

19:30 Televizní noviny Pavel ZUNA, moderátor--------------------Dovedete si představit, že byste zapomněli na to, že máte peníze v bance? My vám teď ukážeme, že takoví lidé asi jsou. Zkrachovalá Union banka je už deset měsíců zavřená. Někteří její klienti si ale dodnes nevyzvedli své věci z bezpečnostních schránek. Banka hodlá bývalé pobočky prodat, proto teď bezpečnostní… Celý článek »

26.11.2003

O nájem v bývalých pobočkách nebyl žádný zájem

OSTRAVA (26. listopadu 2003) – V pondělí 24. listopadu byla ukončena veřejná obchodní soutěž, ve které bylo zařazeno celkem 29 bývalých pracovišť banky v rámci celé České republiky. Z tohoto počtu ve 23 místech byla Union banka v nájmu prostor a majitelé budov souhlasili s přechodem práv na jiný subjekt. „Nenašel se ani jeden zájemce,… Celý článek »

26.11.2003

O nájem v bývalých pobočkách Union banky neměl nikdo zájem

OSTRAVA 26. listopadu (ČTK) – Zkrachovalé Union bance (UB) se nepodařilo prodat nájemní smlouvy ani vybavení vybraných poboček, které nabízela konkurzní správkyně ve veřejné obchodní soutěži. Soutěž byla ukončena v pondělí. ČTK to dnes řekl mluvčí banky Robert Korselt. Do soutěže bylo zařazeno 29 z celkového počtu 91 bývalých pracovišť banky v České republice. Z… Celý článek »

21.11.2003

Klienti nesouhlasí s postupem konkurzu UB; správkyně výtky odmítá

OSTRAVA/PRAHA 21. listopadu (ČTK) – Sdružení klientů Union banky (UB) se obává o osud konkurzní podstaty tohoto zkrachovalého peněžního ústavu. Zástupce sdružení Miroslav Jerije pro ČTK poukázal na to, že například akcie společnosti CDZ z konkurzní podstaty UB byly oceňovány na sto milionů korun, ale jejich zpeněžení nakonec vyneslo jen 12 milionů korun. Konkurzní správkyně… Celý článek »

6.11.2003

Mimosúdne vyrovnanie nebude

Mimosúdne vyrovnanie medzi Slovenským plynárenským priemyslom a českou Union bankou o sporné zmenky, ktoré podpísal exriaditeľ plynární Ján Ducký, nebude. Informácie jedného z koaličných partnerov, ktorý na utorkovej Koaličnej rade upozornil na údajnú snahu ministerstva hospodárstva o takéto riešenie, šéf rezortu Pavol Rusko poprel. "Aj naďalej platí uznesenie vlády, podľa ktorého sa zmenky nepreplatia," povedal… Celý článek »

5.11.2003

Union banka prodá nájemní smlouvy a vybavení vybraných poboček

OSTRAVA (5. listopadu 2003) – Nejpozději do pondělí 24. listopadu 2003 mohou zájemci podávat návrhy ve veřejné obchodní soutěži, kterou vyhlásila Union banka na prodej souboru věcí, práv a povinností vybraných obchodních míst. Inzerát o vyhlášení veřejné obchodní soutěže byl zveřejněn v dnešním vydání Hospodářských novin. „Některá obchodní místa budou zcela zlikvidována. Jiná pracoviště, která… Celý článek »

5.11.2003

Union banka prodává nájemní smlouvy a vybavení vybraných poboček

OSTRAVA 5. listopadu (ČTK) – Nejpozději do pondělí 24. listopadu mohou zájemci podávat návrhy ve veřejné obchodní soutěži, kterou dnes vyhlásila zkrachovalá Union banka (UB) na prodej nájemních smluv a vybavení vybraných poboček. Inzerát o vyhlášení soutěže vyšel v Hospodářských novinách. "Některá obchodní místa budou zcela zlikvidována. Jiná pracoviště, která jsou v nemovitostech vlastněných bankou,… Celý článek »

4.11.2003

Pohledávka za vlastníkem Masokombinátu Martinov prodána včas

OSTRAVA (4. listopadu 2003) – Představenstvo společnosti SENA Corporation, majoritního akcionáře Masokombinátu Martinov, podalo dne 9. října 2003 ke Krajskému soudu v Ostravě návrh na prohlášení konkursu na majetek této společnosti. Soud návrhu dne 31. října vyhověl. SENA Corporation dlužila Union bance více než 140 miliónů korun. Pohledávku se však bance podařilo včas prodat. V… Celý článek »