Monthly Archives: Srpen 2004

20.8.2004

Union banka prodala i směnky Slovenského plynárenského priemyslu

OSTRAVA 20. srpna (ČTK) – Zkrachovalá Union banka (UB) vyřešila problém s pěti směnkami Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) za 350 milionů Kč, jejichž proplacení se soudně domáhala téměř pět let. Směnky byly totiž už koncem června prodány v balíku s jinými pohledávkami banky. Nabyvatelem se stala společnost Stroden Management Limited se sídlem na Kypru. Na… Celý článek »

11.8.2004

Při konkursu Union banky došlo i na zastrašování

rozhovor Michaela Huserová, správkyně konkursní podstaty Union banky, se těší, že po skončení konkursu bude čtrnáct dní jen lenošit, a říká:Při konkursu Union banky došlo i na zastrašování Rozhoduje o větším majetku než někteří ministři. Konkursní správkyně Union banky Michaela Huserová shromáždila již šest miliard korun. Část z nich chce ještě před koncem roku rozdělit… Celý článek »

11.8.2004

Konkurs ostravské banky probíhá mimořádně rychle a účinně

ANALÝZA Konkurs Union banky je nejúspěšnější v novodobé bankovní historii Česka. Hovořit o úspěchu v případě, kdy desetitisíce lidí a mnoho měst, podniků či škol přišly o peníze, zavání ironií. Přesto je podíl zpět získaného majetku v poměru k dluhům zatím nejvyšší. "Je to hlavně díky rychlosti konkursní správkyně a jejího týmu při zpeněžování majetku… Celý článek »

11.8.2004

Union banka vyplatí peníze navíc

Na účty zkrachovalé ostravské banky se vrátilo přes šest miliard korun, konkursní správkyně by je chtěla ještě letos rozdělit mezi věřitele. Divadlo Drak z Hradce Králové dostalo po pádu Union banky od Fondu pojištění vkladů zákonné odškodnění a připravilo se na to, že další dva milióny korun, které zůstaly "zamrzlé" na účtu, už neuvidí. Pokud… Celý článek »