Monthly Archives: Leden 2004

30.1.2004

Správkyně Union banky začne prodávat aktiva banky

OSTRAVA 30. ledna ČTK) – Konkurzní řízení v zkrachovalé Union bance vstupuje do další fáze a správkyně konkurzní podstaty nyní začne prodávat aktiva bankovního domu. ČTK to dnes řekl mluvčí banky Robert Korselt. Po devíti měsících do vyhlášení konkurzu na banku tým správkyně konkursní podstaty například provedl analýzu rozsahu majetku, sepsal konkurzní podstatu či zavedl… Celý článek »

30.1.2004

Neznámí lidé nabízejí odkup pohledávek UB

Ostrava * Tým správkyně konkurzní podstaty Union banky opakovaně zaznamenal informace, že neznámé osoby, vystupující jako skupina podnikatelů ze severní Moravy, oslovují různé subjekty s nabídkou na odkup pohledávek zkrachovalého bankovního domu. "Tyto osoby se s nabídkou na postoupení pohledávek UB za výhodných podmínek obracejí nejen na bývalé klienty banky, ale i další podnikatele a… Celý článek »

29.1.2004

Falešné nabídky na prodej pohledávek

OSTRAVA (29. ledna 2004) – Tým správkyně konkursní podstaty Union banky opakovaně zaznamenal informace, že dosud neznámé osoby, které vystupující jako skupina podnikatelů ze severní Moravy, oslovují různé subjekty s nabídkou na postoupení (odkup) pohledávek Union banky. Tyto osoby se s nabídkou na postoupení pohledávek Union banky za „výhodných podmínek“ obracejí nejen na bývalé klienty… Celý článek »

26.1.2004

Bankéř Catalfamo se omluvil z výslechu k Union bance

PRAHA 26. ledna (ČTK) – Italský bankéř, spoluvlastník zkrachovalé Union banky Paolo Catalfamo, se omluvil z úterního policejního výslechu. "Setrvává prý v zahraničí a požádal o přeložení termínu, " řekla dnes ČTK státní zástupkyně. Catalfamo je jedním ze svědků v kauze soudce Krajského soudu v Ústí nad Labem Jiřího Berky, který je v souvislosti s… Celý článek »

20.1.2004

Union banka chce Duckého směnky hnát do Štrasburku

Až před Evropský soud pro lidská práva se dostává případ takzvaných Duckého směnek, které měly být proplaceny Union bance (UB). Správkyně konkursní podstaty UB Michaela Huserová podala na soud stížnost proti Slovenské republice, a to pro porušení práva na spravedlivé soudní řízení zaručené Deklarací o ochraně lidských práv a základních svobod. "Vyčerpali jsme všechny možnosti… Celý článek »

19.1.2004

Duckého směnky budou řešit ve Štrasburku

OSTRAVA (19. ledna 2004) – Správkyně konkursní podstaty Union banky Michaela Huserová podala na Evropský soud pro lidská práva stížnost proti Slovenské republice pro porušení práva na spravedlivé soudní řízení zaručené Deklarací o ochraně lidských práv a základních svobod. „Vyčerpali jsme všechny možnosti slovenského soudnictví, proto nám může pomoci jen Evropský soud pro lidská práva,“… Celý článek »

16.1.2004

Union banka prodává své nemovitosti

OSTRAVA (16. ledna 2004) – Union banka dnes vyhlásila obchodní veřejnou soutěž na prodej 24 nemovitostí, u kterých je Union banka jediným vlastníkem. O prodeji domů i s pozemky jako celku rozhodl věřitelský výbor banky 17. prosince 2003. Inzerát s oznámením zahájení veřejné obchodní soutěže byl zveřejněn dnes ve vybraných celostátních denících (MF Dnes, Hospodářské… Celý článek »

16.1.2004

Union banka začala prodávat své pobočky

OSTRAVA 16. ledna (ČTK) – Zkrachovalá Union banka (UB) dnes vyhlásila veřejnou obchodní soutěž na prodej 24 bývalých poboček, u kterých je banka jediným vlastníkem. Nemovitosti, které tvoří nejlukrativnější část konkurzní podstaty UB, chce banka prodat jako jeden celek i s pozemky a očekává výnos ve stovkách milionů korun. ČTK to dnes řekl mluvčí banky… Celý článek »

13.1.2004

Banka zpřístupnila seznamy přihlášek

Ostrava * Klienti zkrachovalé Union banky mohou od včerejška nahlížet do seznamu přihlášek. Ty peněžní dům i ostravský krajský soud zpřístupnily, aby se věřitelé mohli seznámit s pohledávkami jiných věřitelů." Seznamy přihlášených pohledávek budou k dispozici v pracovních dnech v ostravském ústředí banky do šestého února mezi devátou až patnáctou hodinou," upřesnil mluvčí padlého bankovního… Celý článek »

5.1.2004

Čtvrtý audit

Union banka OSTRAVA – Každá akciová společnost musí ze zákona sestavit účetní závěrku ke konci roku a nechat provést její audit. To platí i pro Union banku "v likvidaci". Správce konkursní podstaty banky Michaela Huserová oslovila osm renomovaných firem, které auditorské služby poskytují, z nichž pět zaslalo své nabídky. Věřitelský výbor na konci prosince z… Celý článek »