Monthly Archives: Červen 2005

28.6.2005

Union banka žaluje zbývající pohledávky za Invesmartem

Správkyně konkursní podstaty Union banky Michaela Huserová zažalovala zbývající pohledávky za Invesmartem. Je to další krok ve snaze vymoci pohledávky ze tímto největším dlužníkem, jehož závazek je 3,39 miliardy korun. Pohledávky jsou vedeny jako dlouhodobě nehrazené a rizikové. Union banka již zažalovala loni v létě některé vybrané pohledávky za Invesmartem, aby soud rozhodl, zda je… Celý článek »

17.6.2005

Union banka zažalovala pohledávky za velkým dlužníkem

Po marných pokusech vymoci pohledávky za společností Sigma Group standardním způsobem, který byl uplatňován vůči všem dlužníkům, se správkyně konkursní podstaty Union banky Michaela Huserová rozhodla tyto pohledávky zažalovat a procesně je vymáhat. Znamená to, že o oprávněnosti nároku Union banky rozhodne soud. Sigma Group je po společnostech Invesmart a Union Group, které převzaly tzv.… Celý článek »

14.6.2005

Kvalitní obraz je dobrou investicí

PRAHA (9. 6. 2005) – Tři dražby starožitností a obrazů z konkurzní podstaty zkrachovalé Union banky vyvolaly v komunitě sběratelů velký rozruch. Bylo to totiž poprvé, kdy se k veřejnosti dostaly v takovém rozsahu sbírky finanční instituce. Navíc konkurz a tím i nutnost rychlého odprodeje dávaly tušit, že ceny nabízených předmětů nemusí být tak horentní… Celý článek »

7.6.2005

Aukce přinesly opět miliónové částky

PRAHA (1. 6. 2005) – Z tuzemských květnových aukcí se zrodil druhý nejdražší obraz letošní jarní sezóny, když síň Meissner-Neumann našla kupce pro plátno ruského malíře K. A. Korovina Noční Paříž za 4,75 miliónu korun. O den dříve se mohli v pražské síni Dorotheum radovat z toho, že se stali držiteli autorského rekordu. Kremličkův krásný… Celý článek »