Monthly Archives: Květen 2006

31.5.2006

Stanovisko správce konkursní podstaty k prodeji pohledávek za společností SIGMA GROUP

V reakci na stanovisko představenstva SIGMA GROUP, a.s., které bylo publikované ve sdělovacích prostředcích, správce konkursní podstaty Union banky (SKP UB) konstatuje, že bylo publikováno v době probíhajícího výběrového řízení na prodej balíčku pohledávek, jehož součástí jsou právě i pohledávky za společností SIGMA GROUP. Pokud se představenstvo SIGMY odvolává na judikát Nejvyššího soudu z ledna… Celý článek »

23.5.2006

Union banka prodává pohledávky v hodnotě 139 milionů Kč

OSTRAVA (12. 5. 2006) – Zkrachovalá Union banka vyhlásila veřejnou soutěž na prodej pohledávek. Nabídla k prodeji sedm úvěrových pohledávek za čtyřmi dlužníky, kde celková částka nesplacených jistin dosahuje 89,5 milionu korun. Vedle toho prodává balík 200 neúvěrových pohledávek za 103 dlužníky v hodnotě 49,4 milionu korun. Kritériem je nejvyšší nabídka, řekl ČTK mluvčí banky… Celý článek »

15.5.2006

Stanovisko správce konkursní podstaty k pohledávce České konsolidační agentury

Dne 19.12.1995 byla uzavřena Smlouva o sdružení mezi Konsolidační bankou Praha, s.p.ú. s podílem 40,8%, Union bankou, a.s. s podílem 29,6%, Moravia bankou, a.s. s podílem 14,8% a Agrobankou Praha, a.s. s podílem 14,8%, a to za účelem sdružení úvěrových prostředků k financování společnosti Moravskoslezská vagónka a.s. Pohledávka, o kterou byl veden soudní spor mezi… Celý článek »

12.5.2006

Union banka nabízí k prodeji úvěrové a neúvěrové pohledávky

Veřejné výběrové řízení na prodej úvěrových pohledávek dnes vyhlásil správce konkursní podstaty Union banky Lukáš Raida. Jedná se o sedm pohledávek za čtyřmi dlužníky. Celková částka nesplacených jistin je ve výši 89,5 miliónu korun. Tyto pohledávky Union banka eviduje jako dlouhodobě nehrazené. Součástí balíčku jsou především pohledávky za momentálně největším dlužníkem Union banky, kterým je… Celý článek »

11.5.2006

ČKA chystá boj o 70 miliónů

PRAHA (5. 5. 2006) – Česká konsolidační agentura žádá po zkrachovalé Union bance, aby jí vyplatila plných 70 miliónů ze stosedmdesátimiliónové pohledávky, kterou banka nedávno vysoudila na státu. Pohledávka je úhradou za starý úvěr, který kdysi poskytlo sdružení Union banky, ČKA, Moravia banky a Agrobanky Vagónce Studénka. Moravia banka i Agrobanka se o své díly… Celý článek »

11.5.2006

ČKA na poslední chvíli bojuje o milióny

PRAHA (4. 5. 2006) – Státní České konsolidační agentuře (ČKA) hrozí, že přijde nejméně o čtyřiadvacet miliónů korun, jež mohla získat při konkursu ostravské Union banky. Úředníci ČKA se totiž do konkursního řízení včas nepřihlásili. Nárok ČKA souvisí se starou pohledávkou, kterou Union banka už před šesti lety převzala od Vagónky Studénka při vypořádání dluhů… Celý článek »

11.5.2006

Union banka chce prodat pohledávky za Sigma Group

OSTRAVA/LUTÍN (3. 5. 2006) Zkrachovalá Union banka prodá pohledávky za svým posledním největším dlužníkem, společností Sigma Group v Lutíně na Olomoucku. Výběrové řízení na prodej těchto dluhů, které podle banky přesahují sto milionů korun, bude vyhlášeno v polovině května. Rozhodující bude výše nabízené ceny, řekl včera konkurzní správce Union banky Lukáš Raida. O pohledávky se… Celý článek »

11.5.2006

Union banka chce prodat pohledávky za společností Sigma Group

OSTRAVA (2. 5. 2006) – Zkrachovalá Union banka prodá pohledávky za svým posledním největším dlužníkem, společností Sigma Group. Výběrové řízení na prodej těchto dluhů, které podle banky přesahují sto milionů korun, bude vyhlášeno v polovině května. Rozhodující bude výše nabízené ceny, řekl dnes ČTK konkurzní správce Union banky Lukáš Raida. O pohledávky se banka a… Celý článek »

2.5.2006

Union banka nabídne k prodeji pohledávky za společností Sigma Group

OSTRAVA (2. 5. 2006) – Pohledávky za současným největším dlužníkem Union banky, společností Sigma Group, budou prodány ve výběrovém řízení. S tímto postupem vyslovili souhlas členové věřitelského výboru. "Výběrové řízení bude vyhlášeno standardním způsobem, a to prostřednictvím webových stránek (www.union.cz) a inzerátů v tisku, zhruba v polovině května. Podobně jako u ostatních výběrových řízení na… Celý článek »

2.5.2006

ČT: Kvůli Union bance policie obvinila finančníka Catalfma

PRAHA (19. 4. 2006) – Policisté z ostravské pobočky Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality obvinili italského finančníka Paola Catalfama z porušování povinností při správě cizího majetku. Obvinění souvisí s vyšetřováním krachu Union banky, kterou Catalfamova společnost Investmart ovládala. Podle policie si firma nechala v únoru 2003, dva týdny před uzavřením poboček banky, nezákonně… Celý článek »