Monthly Archives: Září 2004

24.9.2004

Union banka vrátí v prosinci věřitelům první tři miliardy korun

OSTRAVA 24. září (ČTK) – Union banka (UB) vyplatí v prosincivěřitelům první část peněz, které získala v konkurzním řízení. Mezi zhruba 75.000 věřitelů rozdělí asi tři miliardy korun, řekldnes ČTK mluvčí banky Oldřich Babický. O první částečné výplatěvčera rozhodl věřitelský výbor banky. Banka zatím vrátí věřitelům20 procent z hodnoty uznaných pohledávek. Na účty Union banky… Celý článek »

24.9.2004

Věřitelský výbor projednal záměr správkyně konkursní podstaty, aby Union banka začala vracet první peníze věřitelům

OSTRAVA (24. září 2004) – Union banka vyplatí v prosinci první část peněz, které získala správkyně konkursní podstaty Michaela Huserová pro věřitele zkrachovalé banky. Věřitelský výbor včera na svém jednání projednal záměr správkyně uhradit v prosinci 20 procent z hodnoty uznaných pohledávek zhruba 75 tisícům někdejších klientů bankovního domu. Celkem se mezi věřitele v tomto… Celý článek »

20.9.2004

Kauza UB: bankéř Roselli se "vypařil"

Advokáti míní, že se skrývá ze strachu před obviněním Případ údajného únosu italského finančníka vázne na jeho výslechu. Ten se policii nepodařilo získat, protože Giuseppe Roselli zmizel. PRAHA – Italské úřady své české policejní kolegy moc nepotěšily. Místo kýžené právní pomoci – doplňku výpovědi bankéře Giuseppe Roselliho k jeho údajnému únosu – přišla do Česka… Celý článek »

16.9.2004

Policii se nedaří uzavřít případ údajného únosu bankéře Roselliho

PRAHA 16. září (ČTK) – Policii se stále nedaří uzavřít vyšetřování údajného únosu šéfa finanční společnosti Union Group Giuseppe Roselliho. Policejní komisař by potřeboval Itala znovu vyslechnout, nemůže ho ale nikde najít. Šéf společnosti, která ovládala Union banku před jejím krachem, přes právníka policii loni v červnu sdělil, že se zdržuje v Itálii v místě… Celý článek »