Monthly Archives: Březen 2004

31.3.2004

Několik desítek klientů UB demonstrovalo za plnou výplatu vkladů

PRAHA 31. března (ČTK) – Několik desítek klientů zkrachovalé Union banky dnes na demonstraci na pražském Malostranském náměstí požadovalo navrácení celé výše svých vkladů až do čtyř milionů korun. Nyní mají ze zákona nárok na 90 procent uložených peněz, maximálně však necelých 800.000 Kč. Věřitelů banky je 130.000. "Nehodláme se smířit s tím, že bychom… Celý článek »

30.3.2004

Obrazy z Union banky vynesly miliony

Překvapení se nekonalo, dal by se shrnout výsledek nedávné aukce, na které byly draženy obrazy z majetku zkrachovalé ostravské Union banky. Anebo přece jen konalo? Záleží na tom, z které stránky se člověk na věc dívá. Lákavá příležitost Do dražby bylo dáno 134 obrazů a dvě sochy, což představuje pouze část uměleckých děl ze sbírky… Celý článek »

24.3.2004

Klienti UB budou demonstrovat za výplatu vkladů v plné výši

ÚSTÍ NAD LABEM/PRAHA 24. března (ČTK) – Klienti zkrachovalé Union banky připravují na 31. března demonstraci v Praze, na které budou požadovat vrácení celé výše vkladů až do čtyř milionů korun. Nyní mají ze zákona nárok na 90 procent uložených peněz, maximálně však necelých 800.000 korun. O akci dnes ČTK informoval Milan Mazánek z ústeckého… Celý článek »

22.3.2004

Lákavá ostravská session

I po dražbě zůstává v majetku banky řada uměleckých předmětů Sběratelské kruhy rády dodržují své rituály. Scházejí se na aukcích pořádaných většinou o víkendu v některém z pražských luxusních hotelů. V předsálí popíjejí šampaňské a poté se pohodlně usadí do polstrovaných křesel. Všechny tyto zvyklosti byly během minulého týdne porušeny. Dražba uměleckých předmětů se konala… Celý článek »

19.3.2004

Union banka pomalu sbírá miliardy

Praha – Na účty zkrachovalé Union banky se vrátily čtyři a čtvrt miliardy korun. Tolik za deset měsíců vymohl tým konkurzní správkyně Michaely Huserové zhruba od deseti tisíc dlužníků banky. Odhadujeme, že věřitelé by mohli dostat více než 30 procent toho, oč přišli. První peníze by mohli dostat do dvou let,“ říká mluvčí správkyně konkurzu… Celý článek »

19.3.2004

Union banka chce vyplatit přes 30 procent výnosu z konkurzu

OSTRAVA 19. března (ČTK) – Podle současného odhadu výnosů z konkurzu by věřitelé Union banky mohli dostat více než 30 procent toho, o co přišli. ČTK to dnes řekl mluvčí banky Oldřich Babický. Podle něj se na účty zkrachovalé banky po devíti měsících od prohlášení konkurzu vrátily 4,25 miliardy korun. Další peníze by banka měla… Celý článek »

17.3.2004

Obrazy banky vynesly pět milionů

V dražbě uměleckých děl likvidované Union Banky byly i skvosty českého malířství Zlatým hřebem první aukce uměleckých děl Union Banky byl obraz českého malíře Antonína Slavíčka. Odhadní cena byla dvě stě tisíc, prodal se za čtyři sta šedesát tisíc. Ostrava – Možná naposledy přilákalo sídlo zkrachovalé Union Banky v centru Ostravy movité lidi. Tentokrát nepřišli… Celý článek »

17.3.2004

Zkrachovalá Union banka dražila desítky obrazů

OSTRAVA – Ostravské sídlo zkrachovalé Union banky po více než roce, kdy banka loni v únoru definitivně zavřela dveře pro své klienty, včera opět ožilo čilým ruchem. Probíhala zde netradiční aukce sto třiceti šesti obrazů, které v bance byly. Výnosy z dražby půjdou na úhradu dluhů, které po bance zbyly. Nejvíce peněz zaplatili zájemci o… Celý článek »

16.3.2004

Dražba obrazů a soch z majetku Union banky byla úspěšná

OSTRAVA (16. března 2004) – O 5,335 miliónu korun se po dnešní aukci obrazů a soch zvýšil výnos konkursní podstaty zkrachovalé Union banky. Celkem 86 zaregistrovaných zájemců mohlo dražit 134 obrazů a dvě sochy. Správkyně konkursní podstaty Union banky Michaela Huserová nabídla v dražbě první část z bohaté škály obrazů, plastik, soch a reliéfů zdobících… Celý článek »

11.3.2004

Umělecké předměty Union banky jdou do dražby, zájem o ni je už teď veliký

OSTRAVA (11. března 2004) – Nebývalý zájem vzbuzuje připravovaná dražba, v níž správkyně konkursní podstaty zkrachovalé Union banky Michaela Huserová nabídne první část z bohaté škály obrazů, plastik, soch a reliéfů zdobících ještě před rokem bankovní pobočky a kanceláře jejich šéfů. Aukční katalog představující 136 dražených uměleckých děl si do této chvíle koupily už desítky… Celý článek »