Monthly Archives: Březen 2006

28.3.2006

Věřitelé Union banky dostanou třetinu uznaných pohledávek

OSTRAVA (22. 3. 2006) – Počet věřitelů Union banky, kteří ještě nedostali vyplaceno dvacet procent ze svých uznaných pohledávek v rámci tzv. částečného rozvrhu, se stále snižuje Celkem již bylo vyplaceno 3,07 miliardy korun, tedy téměř 97 procent těchto uznaných nároků. Informoval o tom mluvčí Správce konkurzní podstaty Union banka, a. s v likvidaci Oldřich… Celý článek »

28.3.2006

Union banka neví, kdy začne mezi věřitele rozdělovat další peníze

OSTRAVA (21. 3. 2006) – Zkrachovalá Union banka (UB) zatím nerozhodla, kdy začne věřitelům vyplácet další peníze ze tří miliard korun, které jí zbyly po částečné výplatě. ČTK to dnes řekl mluvčí banky Oldřich Babický. Banka v konkurzu nashromáždila z prodeje majetku přes šest miliard korun. Dosud banka vyplatila pětinu uznaných pohledávek, což představuje 3,07… Celý článek »

28.3.2006

Další peníze pro věřitele Union banky

SPRÁVCE KONKURSNÍ PODSTATY UNION BANKY LUKÁŠ RAIDA PRAHA (21. 3. 2006) – * Pohledávky za Invesmartem a Union Group v objemu 3,5 miliardy korun se podařilo prodat jen za 315 tisíc. Neočekával jste výrazně vyšší výnos? Snažil jsem se na celou věc dívat racionálně. V první řadě jsem věděl, že tyto pohledávky jsou součástí konkurzní… Celý článek »

21.3.2006

Rady pro věřitele zkrachovalé Union banky

Mojmír ŽÁČEK, redaktor České televize Poslední desetiletí se neslo v duchu krachu mnoha finančních institucí. Jedním z největších pak byl kolaps ostravské Union banka. Bez celoživotních úspor mnohdy zůstaly desítky tisíc lidí. Union banka zkrachovala v květnu 2003. V ostravském peněžním ústavu uvízly vklady pětasedmdesáti tisíc střadatelů, kteří se přihlásili do konkurzu. V rámci dvacetiprocentního… Celý článek »

21.3.2006

Union banka průběžně vyplácí věřitele v částečném rozvrhu

OSTRAVA (21. 3. 2006) – Počet věřitelů Union banky, kteří ještě nedostali vyplaceno 20 procent ze svých uznaných pohledávek v rámci tzv. částečného rozvrhu, se stále snižuje. Celkem již bylo vyplaceno 3,07 miliardy korun, tedy téměř 97 procent z těchto uznaných nároků. Peníze věřitelům začala banka vyplácet těsně před koncem roku 2004, v několika následujících… Celý článek »

2.3.2006

Konkurzní správce Union banky odpovídá na stovky dotazů

OSTRAVA (27. 2. 2006) – Už téměř na sedm stovek žádostí o informace, takzvaných dožádání policejních vyšetřovatelů, zodpověděl správce konkurzní podstaty zkrachovalé Union banky. Podle Oldřicha Babického, mluvčího Union banky, a. s., v likvidaci, spolupracovala předloni správa banky s policií na objasnění téměř čtyř stovek dotazů, loni to bylo 260 odpovědí a vysvětlení. „Za necelé… Celý článek »

2.3.2006

Union banka dostane peníze za pobočky

PRAHA (24. 2. 2006) – Zkrachovalá Union banka se po více než roce dostane ke 183 miliónům korun, které získala z prodeje bývalé pobočkové sítě předloni na jaře. S penězi banka nemohla nakládat, protože byly v nucené notářské úschově. Důvodem jejich blokace byly žaloby společnosti G. E. N. napadající prodej nemovitostí. Firma G. E. N.,… Celý článek »

2.3.2006

Union banka se dostane k penězům za předloňský prodej poboček

OSTRAVA (23. 2. 2006) – Zkrachovalá Union banka se po více než roce dostane ke 183 milionům korun, které získala z prodeje bývalé pobočkové sítě předloni na jaře. S penězi banka nemohla nakládat, protože byly v nucené notářské úschově. Důvodem jejich blokace byly žaloby společnosti G.E.N. napadající prodej nemovitostí. Firma G.E.N., která patřila mezi neúspěšné… Celý článek »

2.3.2006

Konkursní správce vysvětluje finanční transakce policii

PRAHA (21. 2. 2006) – Celkem 670 dožádání policejních vyšetřovatelů již zodpověděl správce konkursní podstaty zkrachovalé Union banky Lukáš Raida. „Je to jedna z nejdůležitějších činností správce. Jde o objasnění problémových transakcí, příčin a okolností krachu banky, ale také kauzy překotného prohlášení konkurzu v Ústí nad Labem,“ uvedl pro EURO OnLine Lukáš Raida. Tým konkursního… Celý článek »

1.3.2006

Věřitelský výbor Union banky rozhodl o prodeji pozemků v Chomutově

OSTRAVA (23.2.2006) – Věřitelský výbor zkrachovalé Union banky včera rozhodl o přímém prodeji spoluvlastnického podílu banky na třech pozemcích v Chomutově. Parcely, na kterých je částečně zeleň, zčásti parkoviště a zčásti do nich zasahuje sloupoví sousedící budovy, má získat vítěz veřejného výběrového řízení za částku převyšující 1,1 milionu korun. Vítězný uchazeč vzešel ze čtyř zájemců,… Celý článek »