Monthly Archives: Červenec 2004

16.7.2004

Na účtu Union banky přibude čtyřicet milionů

Ostrava * Na účet, z něhož budou později vypláceni věřitelé Union banky, přibude v brzké době více než čtyřicet milionů korun. Věřitelský výbor banky totiž rozhodl o kupci zhruba 10 500 pohledávek, které má zkrachovalá banka za drobnými klienty. O odkup pohledávek projevilo ve veřejné obchodní soutěži zájem deset uchazečů, závaznou nabídku pak podalo osm… Celý článek »

15.7.2004

Věřitelský výbor Union banky rozhodl o kupci drobných pohledávek

OSTRAVA (15. července 2004) – Na účet, z něhož budou později vypláceni věřitelé Union banky, a.s. "v likvidaci", přibude v krátké době dalších 42,2 milionů korun. Věřitelský výbor banky včera na svém zasedání vyhodnotil veřejnou obchodní soutěž na prodej souboru zhruba 10.500 pohledávek, které má zkrachovalá banka za drobnými klienty. O odkup těchto tzv. retailových… Celý článek »

13.7.2004

Union banka chce poslat dlužníky do konkurzu

Ostrava * Správkyně konkurzní podstaty Union banky Michaela Huserová podala návrh na konkurz na dva největší dlužníky banky, a to na Investmart a Union Group. Společně podle správkyně konkurzní podstaty dluží téměř čtyři miliardy korun. Návrh na konkurz Investmartu byl podán v Holandsku, kde je společnost registrována, prostřednictvím tamní advokátní kanceláře. "Stalo se tak po… Celý článek »

12.7.2004

Union banka podala návrh na konkurs největších dlužníků

OSTRAVA (12. července 2004) – Návrh na konkurs společnosti Invesmart B.V. podala v Holandsku prostřednictvím tamní advokátní kanceláře správkyně konkursní podstaty Union banky Michaela Huserová. Stalo se tak po marné roční snaze konkursního týmu, aby tento největší dlužník banky začal hradit svoje závazky. Stejně tak byl podán návrh na konkurs druhého největšího dlužníka, společnost Union… Celý článek »

7.7.2004

Union banka prodá druhý balík pohledávek

Union banka prodá balík 123 pohledávek v celkové hodnotě 1,659 miliardy korun za 281,1 miliónu korun. S nabídkou souhlasil věřitelský výbor banky. Jméno nabyvatele bude zveřejněno až po zaplacení kupní ceny. Řekl to mluvčí Union banky v likvidaci Oldřich Babický. V krátké době šlo o druhý balík obtížně vymahatelných pohledávek, které banka chtěla zpeněžit. Z… Celý článek »

2.7.2004

Další balík korporátních pohledávek evidovaných Union bankou našel kupce

OSTRAVA (2. července 2004) – Po úspěšném dokončení první obchodní veřejné soutěže na prodej obtížně vymahatelných pohledávek za podnikatelskými subjekty, ukončila správkyně konkursní podstaty Union banky Michaela Huserová i druhou soutěž na prodej těchto pohledávek. Nejvyšší doručená nabídka dosáhla 281,1 miliónu korun, což bylo téměř 17 procent nominální hodnoty nabízených pohledávek. Tuto cenu akceptoval věřitelský… Celý článek »