Monthly Archives: Srpen 2005

31.8.2005

Nabídky na odkup pohledávek za největšími dlužníky Union banky byly odmítnuty

OSTRAVA (29. 8. 2005) – Nově jmenovaný správce konkursní podstaty Union banky Lukáš Raida odmítl po dohodě s věřitelským výborem všech pět doručených cenových nabídek ve výběrovém řízení na prodej pohledávek za společnostmi Invesmart a Union Group, které jsou největšími dlužníky banky. Je to krok, který souvisí se změnou konkursního správce, k němuž došlo v… Celý článek »

17.8.2005

Konkursní správkyně Huserová podala dovolání k Nejvyššímu soudu

Správkyně konkursní podstaty Union banky Michaela Huserová podala dovolání k Nejvyššímu soudu. Tento krok je reakcí na rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci, který rozhodl o jejím odvolání z funkce. Podle vrchního soudu správkyně zpeněžovala majetek, který nebyl zapsán do soupisu konkurzní podstaty, založeného v konkurzním spise. Huserová nesouhlasí jak s rozhodnutím soudu, tak i s… Celý článek »

15.8.2005

Policie prověřuje konkurz na Union banku už delší dobu

OSTRAVA (13. 8. 2005) – Kriminalisté z útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality prověřují konkurz na Union banku. Nemá to ale nic společného s odvoláním správkyně konkurzní podstaty Michaely Huserové, protože kriminalisté konkurz prověřují do února 2004. Uvedl to včera státní zástupce Alexandr Dadam. Kriminalisté se začali zabývat konkurzem Union banky na základě trestního… Celý článek »

15.8.2005

Správkyně Union banky se brání

OSTRAVA (13. 8. 2005) – Michaela Huserová, konkursní správkyně Union banky v likvidaci, kterou Vrchní soud v Olomouci odvolal z funkce, se bude bránit. Tvrdí, že její odvolání nemá žádný právní podklad. Hodlá podat ústavní stížnost a dovolání k Ústavnímu soudu. Zároveň však dodává: konkurs Union banky dále běží, věřitelé nemusejí mít obavy. Huserová totiž… Celý článek »

15.8.2005

Konkursní správkyně Union banky odvolána

OSTRAVA (12. 8. 2005) – Vrchní soud v Olomouci odvolal správkyni konkursní podstaty zkrachovalé Union banky Michaelu Huserovou. Právu to ve čtvrtek řekl mluvčí olomouckého Vrchního soudu Petr Angyalossy. Dodal, že důvodem rozhodnutí soudu bylo to, že Huserová porušila své povinnosti správkyně konkursní podstaty, když zpeněžovala majetek, který ještě nebyl zapsán do soupisu konkursní podstaty,… Celý článek »

15.8.2005

Huserová: Mé odvolání z konkurzu UB zpochybňují nezávislé posudky

OSTRAVA (11. 8. 2005) – Odvolání správkyně konkurzní podstaty Union banky (UB) Michaely Huserové podle ní zpochybňují čtyři na sobě nezávislé právní názory. Nechala si je vypracovat u čtyř advokátních kanceláří poté, co se ve středu dozvěděla rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci o svém odvolání. Huserová to dnes řekla ČTK. Podle ní jsou známy případy,… Celý článek »

15.8.2005

Union banka prodává miliardové pohledávky

OSTRAVA (10. 8. 2005) – Bezmála pětasedmdesát tisíc věřitelů zkrachovalé Union banky (UB), kterým již koncem minulého roku finanční ústav vyplatil dvacet procent jejich pohledávek, má naději, že dostanou ještě další část svých peněz. Podle mluvčího konkursní správy banky Oldřicha Babického by mohlo jít ještě o čtrnáct procent. Než však dostanou další peníze, potrvá to… Celý článek »

12.8.2005

Za odvoláním správkyně konkurzu UB prý může být její konkurence

OSTRAVA (12. 8. 2005) – Za nedávným rozhodnutím Vrchního soudu v Olomouci o odvolání správkyně konkurzní podstaty Union banky Michaely Huserové možná stojí boj mezi konkurzními správci o miliony korun. Novinářům to dnes naznačil mluvčí banky Oldřich Babický. Podle odhadu odborníků by konkurz mohl vynést správci odměnu kolem 30 milionů korun. Novému správci přitom připadne… Celý článek »

11.8.2005

Stanovisko předsedy věřitelského výboru k rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci

Neztotožňuji se jak s výrokem, tak s odůvodněním usnesení Vrchního soudu v Olomouci, na základě kterého byla SKP Michaela Huserová zproštěna funkce. Je jí kladeno za vinu údajné pochybení, které podle mého názoru nemělo a nemá žádný vliv na průběh konkursu. Naopak hodnotím práci správkyně Huserové jako příkladnou a vysoce precizní, o čemž svědčí hmatatelné… Celý článek »

11.8.2005

Správkyně Union banky M. Huserová využije všechny opravné prostředky proti svému odvolání

OSTRAVA (11. 8. 2005) – Konkursní správkyně Union banky Michaela Huserová využije všechny dostupné opravné prostředky proti rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci o svém odvolání z funkce. Ve svém postupu při vedení konkursu nespatřuje pochybení a proti rozhodnutí olomouckého vrchního soudu podá dovolání k Nejvyššímu soudu a rovněž ústavní stížnost. „Proti usnesení vrchního soudu v… Celý článek »